Karanténfeszültség (ugye ismerős?): a férj és a feleség – relatív hétköznapi szabadságból – közös lakásukba kényszerül. A feleség totális felhatalmazást kér az életközösség igazgatására a járvány idejére. A férj súlyos katonai diktatúrában érzi magát. A takarítónő feltűnése a házaspárnál családon belüli erőszakra enged következtetni. Milyen hatással van a karantén az emberi kapcsolatokra? Erősíti az összetartozást vagy szétzilálja a szálakat?
A szereplők kétségbeesetten keresik a kiutat. Az érzékek persze legyőzik a papírforma szerint makacsul újra és újra feltámadó szabadságvágyat. Valóban megoldjuk a problémáinkat vagy csak átlendülünk rajtuk? Erről mesél görbe tükröt tartva a Gordiusz. A Zichy Szín-Műhely előadása.
A darabot Egressy Zoltán a Literatura Irodalmi Portál karanténdráma pályázatára készítette el, mely pályázatra beérkezett számtalan irodalmi alkotás mellett ez a darab egyszeri alkalommal, online verzióban, felolvasó színházi keretek között került bemutatásra. A darab cselekményét a szerző – a Zichy Szín-Műhely felkérésére – átdolgozta, kibővítette és véglegesítette, így a vígjáték már klasszikus színházi keretek között is látható.
Kedvcsináló: