A szerzővel Derzsi Bernadett, az Új Nő újságírója beszélget.
A helyszínen Kati két regénye megvásárolható és örömmel dedikálja.
Durica Kati évekig Egyiptomban, Jordániában, Tunéziában és Törökországban dolgozott, az ott megélt történeteiből született első regénye a Szökés Egyiptomba. A könyv szlovákul is megjelet Prec! címmel, hetekig a toplisták élén járt.
Készített riportot a kalocsai női börtönben, Jane Goodallal, a híres csimpánzkutatóval, a híres arab feminista harcosnővel, Mona Eltahawyval is. Több ízben tudósított a szlovákiai parlamenti választásokról és beszámolt több felvidéki eseményről is a magyar médiában. Második regénye a Szlovákul szeretni tavaly jelent, több fejezete Csallóközben játszódik, szerepel benne Somorja és Várkony is.
A Szlovákul szeretni fordulatos időutazás, amelyből megtudhatjuk, milyen volt szlovákiai magyarnak lenni a 80-as években, majd felnőtt fejjel szembesülni a gyermekkor elhallgatott titkaival. Milyen előítéletek működnek ma is, és van-e feloldozás a múlt bűneire? Életképes lehet-e egy képzeletbeli és valós határokon átívelő szerelem?
Petra egy bécsi galéria megbízásából Tanzániába utazik, hogy potom pénzért kézműves dísztárgyakat vásároljon. A déli kontinensen egy európai kalandorok által lakott hostel fogadja, ahol új barátokra tesz szert, de az önfeledt pillanatokra súlyos bűntény árnyéka vetül
Sali a ruandai mészárlások elől menekülve jut el Belgiumba, majd az USA-ba, de lelki sebeire sehol sem talál gyógyírt. Petra az a nő, aki mellett végre igazán önmaga tud lenni, de vajon a szerelmük kibírja-e a megpróbáltatásokat?
Paul feladja jól jövedelmező irodai állását, mert kiölte belőle a szenvedélyt. Szabadon szeretne élni, kötöttségek nélkül. Dar es Salaamba utazik, hogy körbebiciklizze a Kilimandzsárót. Itt találkozik Petrával és Salival, akik szintén a boldogságot keresik
Mindeközben Károly, a csallóközi magyar emigráns akiből a hetvenes években Karol lett Pozsonyban, majd Charles Ausztráliában utolsó óráiban eléri, hogy újra együtt legyen a család.