A mindenszentekhez, halottak napjához, halloweenhez kötődő pogány-, keresztény-, népi hagyományban megjelenő ismeretanyagot boncolgattuk cserkészeinkkel a november elsejét megelőző szombaton.
Elsőként a keresztény kultúrkör felől közelítettük meg az ünnep jelentőségét. Ehhez kapcsolódóan cserkészeink csoportmunkában projekteket készítettek és mutattak be, hogy mi jut eszükbe ezeknek a szavaknak a hallatán.
Késöbb a csallóközi népi hiedelmeket elevenítettük fel, és rámutattunk, hogy a néprajzkutatók szerint a félelmekkel való szembenézés az őszi ünnepkör szerves része. A gyerekek meghallgathattak egy-egy népmesét Boldizsár Ildikó és Bajzáth Mária gyűjtéséből, mely mesék az életről, halálról és az örök körforgásról szóltak.
Sötétedés után közösen kilátogattunk a dunaszerdahelyi temetőbe, ahol mécseseket gyújtottunk elhunyt szeretteink, cserkésztestvéreink emlékére.
Egyházi törvények, népszokások, mesék tükrében tudatosíthattuk, hogy a mindennapjainkat felelősséggel éljük, és szembenézzünk az élet végességével és az örök körforgással.
Lelkes Edit, cserkésztiszt, 10. számú Szent György Cserkészcsapat, Dunaszerdahely
Ezt már olvasta?
Nagyboldogasszony, azaz Mária mennybevételének ünnepe van ma
Ma ünnepli a katolikus egyház legnagyobb Mária-ünnepét, a...
Az okos eszközökkel való fizetés rendkívül népszerűvé vált
A felmérések szerint a szlovák lakosok a nyár folyamán is...