A tanulókat a Bakai tehenészeti telep telepvezetője fogadta, és röviden ismertetette a tehenészeti telep működését. A tanulók figyelmét felhívta a mezőgazdasági munka nehézségeire, de egyben szépségeire is. Információt kaptak a diákok tej előállításának körülményeiről, és a gazdaság további termelési terveiről. A tanulók megtekintették a fejőház, a tejház, a tehenészeti telep állatkategóriák szerinti tartástechnológiáját, és a takarmánybázis tárolási módszereit.
A szakmai gyakorlat további részét képezte a fejőstenehek lineáris értékelésének gyakorlati megismerése. A bakai tehénállomány holstein-fríz teheneinek lineáris pontossággal nyert küllemi értékelésének pontos menetét és jelentőségét Dénes Csaba mérnök ismertette. A fő bírálati tulajdonságok közül az általános megjelenés, a tejelő jelleg, a testkapacitás, a tőgy és a lábszerkezet pontszámai, bizonyultak meghatározónak a hasznos élettartam szempontjából. Megállapítást nyert, hogy a hosszú hasznos élettartamot, a minél jobb életteljesítményt jelentős mértékben meghatározza a technológiai tűrőképesség is, ami az iparjellegű tartásmódhoz való alkalmazkodás képességét jelenti.
Ezt a képességet leginkább a küllem, és a lábszerkezet tükrözi a holstein-fríz teheneknél. A tejelő jelleg hiánya jelentősen csökkenti, míg a közepes és széles far növeli az életteljesítményt. A lineáris és fő bírálati tulajdonságok kiterjedtek: a farmagasság, az erősség, a törzsmélység, a farlejtés, a farszélesség, a láb oldalnézet, a láb hátulnézet, a körömszög, az első tőgyfél illesztés, a hátsó tőgyfél magasság, a tőgyfüggesztés, a tőgymélység, a bimbóhelyeződés vizsgálatára.