A Kodály Zoltán Alapiskolában Takács Iveta igazgató fogadta és köszöntötte Puha György alpolgármestert és Nagy Attila helytörténészt, portálunk főszerkesztőjét, az információs táblák ötletgazdáját.
„Mindannyiunk számára öröm, hogy ez a várostörténeti projekt ide, a Kodály Zoltán Alapiskolába is megérkezhetett – köszönet érte a befogadó iskolának és a Biró Márton Társulásnak is”,
fogalmazott az alpolgármester.
„Dunaszerdahely jeles személyiségeinek ezeken a táblákon való jelenlétével az a cél, hogy erősítsük a lokálpatriotizmust, erősítsük a gyökereket a tanulókban. Az ötletgazda, Nagy Attila helytörténész tervét a városvezetés és az önkormányzat is csak támogatni tudta, hiszen jó helyre érkeztek, éppen az iskolákba ezek a panelek. A Kodály alapiskola pedig épp jó befogadója is ezeknek, hiszen már évek óta a folyosók díszei azoknak a magyar hírességeknek, történelmi személyiségeknek, jeles sportolóknak a portréi, akik közösségünk meghatározó alakjai”
– tette hozzá Puha György.
A Szent János Egyházi Alapiskolában Nagy Szilas Ildikó igazgató üdvözölte Karaffa Attila alpolgármestert és Nagy Attilát. Az igazgatónő szerint fontos és szükségszerű, hogy az iskola falai közé megérkeztek a kiállító panelek által a jeles dunaszerdahelyi személyiségek.
Karaffa Attila alpolgármester szintúgy megköszönte az önkormányzat nevében, hogy elkészülhettek ezeket a táblák.
„Jeles dunaszerdahelyieket láthattok itt, olyan személyeket, akikre mi büszkék vagyunk. Akik visszaköszönnek a könyvekben, akikről tanulni fogtok, akikről utcát neveztünk el. S így már ti is tudjátok, kit emlegetünk, kiről szólnak a történetek. Ezáltal ti is jobban megismeritek szülővárosotoknak a történelmét. A nagyszerű kezdeményezéshez csatlakozott az önkormányzat is, mi mindig szeretünk jó ügyeket felkarolni. Azt kívánom nektek, minél többet tudjatok meg városunkról, szeressétek Dunaszerdahelyt” –
fogalmazott Karaffa Attila.
Nagy Attila mindkét iskolában elmondta, a legfontosabb cél, hogy a gyerekek meg-megálljanak egy-egy tábla előtt, s az évek során ezek a jeles személyiségek kísérői, barátai, példaképei legyenek legtöbbjüknek. Emellett fontos, hogy a gyerekek magukban is felfedezzék még a legapróbb értéket is, és azt, hogy a tudás milyen fontos lesz az életük, a sorsuk formálásában. Egyben pedig érezzék, hogy dunaszerdahelyi gyökerek megtartanak, a közösség szeretetére és építésére ösztönöznek.
(dszi)