A mellékhelyiségekben biztosítani kell a folyékony szappant és a papír törlőkendőt, az épületbe való belépéskor pedig továbbra is az alkoholos kézfertőtlenítőt. A bejáratnál ki kell függeszteni egy figyelmeztetést arra vonatkozóan, hogy akut légúti megbetegedés esetén kötelezően házi karanténban kell maradni, s ha valaki ilyen tüneteket észlel magán, annak telefonon azonnal érintkezésbe kell lépnie a kezelőorvosával és elhagyni a tömegrendezvény helyszínét.
A tömegrendezvényekre való érkezéskor és távozáskor is ajánlott a személyek közötti kétméteres távolság betartása, kivéve az egy háztartásban, vagy partneri viszonyban élőkre, a nézőtéren helyet foglalókra, s az oktatói tevékenységet folytatókra, amennyiben a rendezvény jellegéből adódóan ez a távolságtartás lehetetlen.
Az ülőhelyek elhelyezésénél ajánlott a személyek között egy ülőhelyet szabadon hagyni, úgy, hogy a sorok közötti megoszlás felváltva történjen. Ez alól ugyancsak kivételt képeznek az egy háztartásban élők, s természetesen biztosítani kell a helyiségek megfelelő szellőztetését is. A ülőhelyek kapacitásának maximum a felét lehet elfoglalni.
A szervezőknek mindenkor tisztában kell lenniük a tömegrendezvényen résztvevők aktuális létszámával, s a feltételeket alkalmazniuk kell a beltéri rendezvényekre is. Beltéri tömegrendezvények esetén a szervező köteles pontosan meghatározni a rendezvény helyszínét, s kijelölni a be- és kijáratot.
Az edzőtermekben, fitnesz-, wellness- és szépségszalonokban, fodrászatokban és hasonló létesítményekben július elsejétől az alkalmazottaknak szájmaszkkal, kendővel kell védeniük a felső légutaikat,
viszont ez a vendégek számára nem kötelező például nyíráskor, borotváláskor és egyéb ilyen jellegű, például kozmetikai műveleteknél, az erre feltétlenül szükséges idő alatt.
A vendégek fogadása között időt kell hagyni a fertőtlenítésre, ezt minden esetben el kell végezni, s a mellékhelyiségekben itt is biztosítani kell a folyékony szappant és a papírtörlőt. A fitneszközpontokban is biztosítani kell a gyakori takarítást, az igénybe vett felületek fertőtlenítését, különös tekintettel a kilincsekre, fogantyúkra, vízcsapokra, szekrényekre és a sporteszközökre.
A mesterséges strandok megnyitása előtt a recirkuláció nélküli medencék vizét le kell engedni, mechanikusan megtisztítani, vírusölő szerrel fertőtleníteni és csak ezután feltölteni. A recirkulációs medencék vizét a recirkulációs berendezéssel kell megtisztítani, a medencék technikai felszerelését tisztítás után fertőtleníteni a mikrobiológiai szennyeződés eltávolításának folyamatával együtt.
A medencéket csak a vízminőség ellenőrzése után szabad üzembe helyezni, s a látogatóknak a fürdő területére való belépéskor fertőtleníteniük kell a kezüket.
A medence vizének kezelésekor az előírásoknak megfelelően kell eljárni. A zárt fürdőkben biztosítani kell a megfelelő, lehetőleg természetes szellőztetést. A szabad pihenőhelyeken ajánlott a kétméteres távolság betartása, az egy háztartásban élőkre ez ismét nem vonatkozik. Nem szabad működtetni az ivóvizes szökőkutakat, gyakoribbá kell tenni a takarítást, a felületek, helyiségek, sporteszközök és fürdőberendezések fertőtlenítését, különös tekintettel az illemhelyekre, ajtókilincsekre, asztalokra, ülőkékre, korlátokra, fogantyúkra.
A járványügyi óvintézkedések betartásának elmulasztásáért a regionális közegészségügyi hivatal akár 20 ezer eurós bírságot is kiszabhat.
Felvidék.ma/teraz.sk
Ezt már olvasta?
Sodrásban: Pillanatképek az európai migrációs válságról
Az MCC Felvidék 2025-ben is folytatja közéleti előadás...