A brüsszeli terrortámadások áldozataira emlékezve egyperces néma megemlékezéssel kezdődött az ülés.
A kulturális bizottság elnöke elmondta, megbeszélésükön jelen voltak még Horváth Zoltán és A. Szabó László alpolgármesterek, valamint Nagy Attila helytörténész is, aki a tudós, akadémikus Csaplár Benedek életútját, munkásságát mutatta be.
Az áprilisi képviselőtestület elé kerülő tervezet szerint a Csaplár-emlékév célja egyrészt a város tudós fiának életét jobban megismertetni, főképp a fiatalsággal, erősítve ezáltal az itt élők regionális, csallóközi identitását, másrészt – Csaplár személyén keresztül, akinek kitartó szorgalma, hivatástudata nem csak a dunaszerdahelyi vagy a csallóközi, de minden fiatal számára példamutató lehet – megmutatni minden generáció számára, hogy a tudás valóban érték, illetve értékteremtő befektetés.
Így a 2016-ban zajló rendezvények között tudományos konferencia, iskolai előadások, és fiataloknak szóló versenyek, pályázatok egyaránt szerepelnek majd.
Az ülésen szintén egyhangúlag támogatták, hogy az emlékév keretében, így is tisztelegve Dunaszerdahely egyik legnagyobb tudós fia előtt, a városi művelődési központ vegye fel Csaplár Benedek nevét.
A kulturális bizottság ülésen ezen kívül még egy új, a sikabonyi focipálya mögötti utca elnevezéséről született javaslat, amely szerint azt az 1848-as sikabonyi honvédtisztről, Gálffy Ignácról neveznék el, s melyről ugyancsak az áprilisi képviselőtestületi ülésen döntenek a városatyák.
Ezt már olvasta?
Mobilalkalmazáson keresztül próbálják meglopni a szülőket a csalók
Mobilalkalmazáson keresztül próbálják meglopni a szülőket...