Ahogyan Vajda Angelika igazgatónő utalt rá, a város értékei megérkeztek
a település legnagyobb középiskolájába is, ahol eleve különös gondot fordítanak a helyi értékek megismertetésére, illetve a Dunaszerdahelyhez való pozitív kötődés kialakítására.
A. Szabó László alpolgármester szerint rendkívül fontos, hogy
a Dunaszerdahelyről és a környékéről a középiskolát látogató fiatalok is aktív részesei legyenek a település életének, mind jobban megismerve annak múltját és jelenét.
Nagy Attila helytörténész (portálunk főszerkesztője)
az értékek mögött álló emberekre, az épületeket alkotó közösségekre és személyiségekre mutatott rá: nélkülük, a közösségek nélkül nem létezhetett volna és ma sem létezne a város.
Nekünk pedig feladatunk, hogy jelképként megmutassuk azokat a tudósokat, alkotókat, akik valaha Dunaszerdahelyen születtek, innen indultak a világba. „Legyetek ilyen jelképek ti is!” – mondta a megjelent diákoknak.
A helyi értékeket, illetve a jeles dunaszerdahelyi személyiségeket bemutató kiállítás keretében a fiatalok „közé látogattak” településünk legfontosabb emlékhelyei, így többek között a Nagyboldogasszony oltalma alatt álló Szent György-templom, az evengélikus templom, a városháza vagy a katonai temető, de a diákok rövid ismertető keretében megnézhetik Csaplár Benedek piarista tudós, pókateleki Kondé Miklós püspök vagy Marczel Mihály hittudós portréját is.
A megnyitón fellépett az iskola kórusa, valamint Vida Barbara és Füri Adrián (felkészítő tanáruk Kiss Demeter Gabriella).
Külön köszönet illeti az iskola pedagógusát, Klőr Leventét a kiállítás megszervezéséért, valamint a helytörténeti programok középiskolai népszerűsítéséért.
(na)
Ezt már olvasta?
A Kodály és a Smetana ligeti alapiskolákban is elindult az új tanév
A nyári szünet véget ért, kezdődhet az új tanév. Városunk...