Az iskolakezdés a gyermek életének egyik legjelentősebb fordulópontja. Az indulás meghatározhatja a gyermek iskolás éveit, amely a későbbiekben akár az egész életére is kihathat.
Ha éretlenül, nem megfelelő időben kezdik az iskolát, annak hosszú távú negatív következményei lehetnek: tanulási nehézség, beilleszkedési, magatartási problémák.
Bár az óvodákban szakszerű készségfejlesztés zajlik, mégsem elhanyagolható a család szerepe a gyermekek fejlesztésében. De vajon mi mindent kell tudnia egy 6-7 éves gyermeknek ahhoz, hogy felkészülten vágjon neki az iskolai életnek?
Most, a válság idején az iskolaérettség felmérése még bonyolultabb lehet, mint "békeidőben", hiszen a személyes találkozások szülővel és a gyermekkel nem lehetségesek, így a már meglévő tapasztalatok alapján vajon felmérhető-e a gyermek iskolaérettsége?
Krippel Éva a Dunaszerdahelyi Pedagógiai-Pszichológiai Tanácsadó Központ vezetője többek között erre a kérdésre is választ adott, valamint számos érdekes tudnivalót és tanácsot osztott meg velünk a gyermekek iskolaérettségével kapcsolatban. A beszélgetés során azt is elárulta, hogy kihez fordulhatunk segítségért, ha észrevesszük, hogy a gyermekünk nincs olyan fejlettségi szinten, mint a kortársai.
Nézze velünk a SzóBeszéd legújabb adását!
ma7.sk