A rendőrség igyekszik a nők ellen elkövetett bántalmazás és erőszak minden formájának a megakadályozására, és arra, hogy a társadalom ne legyen elnéző az ilyen viselkedéssel szemben.
„A nők bántalmazása egyéni tragédia, de ugyanakkor olyan probléma, amely kihatással van az egész társadalom biztonságára, stabilitására és az egyenjogúságra” – magyarázta Roman Hájek, az Országos Rendőrkapitányság szóvivője hozzátéve, hogy a rendőrség törekszik gyors és hatásos megoldást biztosítani a családon belüli erőszak ellen, illetve a szociális intézményekkel együttműködve megfelelő védelmet és biztonságot nyújt az áldozatoknak.
Kifejtette továbbá, hogy tavaly 2400 ilyen jellegű esetet regisztráltak, és ezek legtöbbje a családon belül, valamint szexuálisan elkövetett erőszak volt.
Az érintetteknek ugyanakkor lehetőségük van a segélykérésre a 0800 212 212-es hívószámon, ahol állandó, folyamatos szaktanácsadást biztosítanak. Az állampolgárok pedig, ha nők elleni erőszakot, bántalmazást tapasztalnak, hívhatják a 158-as segélyhívószámot. A rendőrség arra biztatja az érintetteket, hogy bizalommal forduljanak hozzájuk, és jelentsék a környezetükben észlelt eseteket.
Roman Hájek egyben hangsúlyozta, hogy minden nőnek joga van a biztonságos és méltóságteljes életre, és
a rendőrség célja nemcsak az áldozatok védelme, hanem egyben az elkövetők felelősségre vonása és büntetése is.
Felhívta a figyelmet arra is, hogy létezik egy nemzetközi segélyhívó gesztus, amely a Segítségnyújtás gesztusaként került be a köztudatba. A jelet a segítséget kérők használhatják például videóhívás esetén is, ez pedig a kifelé fordított kézfej felemelése, majd a hüvelykujjnak a tenyérbe húzása és ezt követően az ujjak ökölbe szorítása. A jelet azonban akármikor, akárhol alkalmazhatják, így hívva fel a figyelmet bántalmazásukra. Bár ne lenne rá szüksége egyetlen nőnek sem!
BM/Felvidék.ma/Webnoviny.sk
Ezt már olvasta?
Polgári est Esterházy János tiszteletére
A Pázmaneum Társulás és a Csallóközi Múzeum tisztelettel...