A szimbolikus átadókra október 9-én Hájos Zoltán polgármesternek és Nagy Attila helytörténésznek a jelenlétében előbb a Vámbéry Ármin Magyar Tannyelvű Alapiskolában került sor, ahol Masszi János igazgató és az iskola két osztálya fogadta a vendégeket, majd a Szabó Gyula Magyar Tannyelvű Alapiskolában Nagy Árpád igazgató és az iskola fiataljai köszöntötték a látogatókat.
„Azért vagyunk itt, hogy a Nagy Attila helytörténész inspirálta paneleket átadjuk. Nem titkolt célja ennek, hogy bemutassa Dunaszerdahely jeles személyiségeit, akikre büszkék vagyunk”
– mondta el Hájos Zoltán polgármester, hozzátéve, hogy amikor a nagyvilágban számtalanszor megfordulunk, büszkén vigyük magunkkal városunk hírét, és büszkén mondjuk el azt is, kik is ennek a településnek a híres szülöttei, jeles személyiségei.
„Fontos, hogy kik voltak az elődeink, mit alkottak. (…) Jó tudni azt is, hogy nem azok az igazi hírességek, akik a közösségi portálokon gyűjtik a lájkokat. (…) Az igazi érték itt van mögöttünk. Ezek az emberek hosszú éveken keresztül dolgoztak közösségünkért, s legyen ez számotokra is inspiráció: ha tanulni fogtok, ha igyekezni fogtok, belőletek is hasonló tudósok, jeles személyiségek lehetnek”
– fogalmazott a fiatalokhoz szólva a városvezető.
Nagy Attila helytörténész, portálunk főszerkesztője elmondta, hogy az egyes iskolák folyosóin, a jól látható helyekre kitett nagyméretű, színes panelek megállásra ösztönöznek.
„A táblák a »dunaszerdahelyiséget«, a lokálpatriotizmus erősítését kívánják oly módon megvalósítani, hogy az iskolák tanulói számára az épület falain belül általuk a város hajdani tudósai, kiemelkedő munkásságot végzett személyiségei mindennapos ismerőssé váljanak, naponta elhaladva mellettük rögzüljenek, s szolgáljanak tudásukkal, szorgalmukkal, tehetségükkel példaképül a fiatalok előtt.”
Fontos, hogy a város számára is egy a gyökereihez ragaszkodóbb, a tudást, a munkát mint értéket látó fiatalok nőjenek fel, fogalmazott Nagy Attila.
A „dunaszerdahelyiséget” a középpontba állító esemény következő állomása október 10-én a Kodály Zoltán Alapiskolában, valamint a Szent János Egyházi Alapiskolában lesz, városunk két alpolgármesterének, Puha Györgynek és Karaffa Attilának a jelenlétében.
A projekt, amely Dunaszerdahely város pénzügyi hozzájárulásával valósult meg, és az Arcot adunk a múltnak helytörténeti program része, a jövőben a tervek szerint tovább folytatódik.
(dszi)
Ezt már olvasta?
Polgári est Esterházy János tiszteletére
A Pázmaneum Társulás és a Csallóközi Múzeum tisztelettel...