Az esten megjelent vendégeket Nagy Iván igazgató köszöntötte, aki szerint rendkívül fontos, hogy minél több és minél szélesebb spektrumú ismeretet szerezzünk a Csallóközről, hiszen a hasonló bemutatók célja is az, hogy a ma emberét közelebb vigye egykori hagyományaihoz.
A szerzővel Nyári István beszélgetett – többek között megtudhatta a látogató, hogy a szakácskönyv magán viseli a csallóközi, illetve a felvidéki konyha sajátosságait, nem csak az ételek elkészítésében, hanem családi, történelmi, irodalmi megközelítésben is, és persze nem feledkezik meg a kiváló természeti adottságokkal rendelkező Csallóköz gyümölcseiről, zöldségeiről és egyéb kiváló alapanyagairól sem.
A kötet 49 receptet tartalmaz, amelyekből megismerhetjük a csallóközi konyha ételeit, de válogat a nagy klasszikusoktól, valamint a féltve őrzött családi receptekből is. Vass Laura szerint így a már rég elfeledett, nagyanyaink korából való finomságokkal tehetjük szebbe a család és magunk hétköznapjait, ünnepnapjait. „Hiszek abban, hogy egy jól elkészített étel nemcsak gasztronómiai örömöt ad, hanem közelebb hozza egymáshoz az embereket, barátságok vagy akár szerelmek születhetnek általa, és a család is összetartóbbá, szétválaszthatatlanabbá válik a nagy lakomák kapcsán” – írja kötetében.
A könyvbemutató végén a megjeletek meg is kóstolhatták a családi receptek végeredményét, a békebeli édességeket és a csallóközi konyha autentikus népi ételeit.
Ezt már olvasta?
A múzeumnak is haladni kell a korral – Nagy Ivánnal beszélgettünk
Dunaszerdahely egyik ikonikus épülete a Sárga kastély....
Almási Róbert szépséges nyomai a Csaplár Benedek központban
Almási Róbert festőművész emlékkiállítása nyílt meg...