A gasztronómiai szakmák végzőseinek feladata a gyakorlati vizsgán egy háromfogásos menü lefőzése és feltálalása volt, egy-egy ünnep, ill. jeles nap témájában. A diákok csoportokban dolgoztak, s igyekezetek különleges fogásokkal előállni.
Így például a cukrász-szakácsok „keresztelői menüje” igazi csemege volt: sajtos kosárka, brokkoli krémleves, rose kacsamell szilva chutney-val és hercegnőburgonyával. A választott alkalomra ezen kívül mindenki tortát sütött. A szakácsok „szilveszteri menüjében” a következő ételek alkották az egyes fogásokat: töltött kifli, kolbászos lencseleves, baconoc-snidlinges krémsajttal töltött sertéskaraj, párolt rizzsel. A pincérek természetesen fel is szolgálták mindezeket (alkalomhoz illő bort is felkínálva) a népes vizsgabizottságnak, amelynek tagjai a témához illően megterített asztalnál foglatak helyet.
A fodrászok szakvizsgájára az iskola melletti szakműhelyben került sor. A fő feladat férfi hajvágás, valamint egy kihúzott témára – melírozás, festés, alkalmi frizura, esküvő, diákbál – elkészítése volt. Az iskola végzős autószerelői Dunaszerdahely öt autószerelő műhelyében dolgoztak. Reggel témát húztak ők is, lámpabeállítástól a fékek cseréjéig kellett sok mindenben megfelelniük – ahogy az egy igazi autószerelőtől elvárható. A fő feladatuk a diagnosztika és a feltárt hibák elhárítása volt.
A vizsgáztatók egybehangzó véleménye szerint a diákok szakmailag felvértezve kerültek ki az életbe, de „ott” – hangzott el e vélemény árnyalt summázata – még majd bizonyítaniuk kell...
-vg-
Ezt már olvasta?
Dekor suli – lehetőség a kreatív fiataloknak
A Közös Igazgatású Szakközépiskola igazgatónőjével, Vajda...
Aranyat érnek az orvosi piócák - egészségügyis diáklány országos sikere
November 13-14-én tizenkilencedik alkalommal szervezte...