A Dunaszerdahely városa és a Csallóköz-Szerdahelyi Kaszinó 1860 Városvédő Egylet szervezésében zajló megmérettetés idén az 1. világháború végének centenáriuma alkalmából Dunaszerdahely akkori „életével”, történéseivel foglalkozott.
Nagy Attila, a vetélkedő főszervezője rövid köszöntőjében elmondta, nem is versenynek, hanem inkább kreatív vetélkedőnek nevezik a tudáspróbát, mert itt nem kizárólag a lexikális tudás a lényeg.
Sokkal inkább a játékos ismeretszerzésről szólt így a péntek délelőtt, azzal a nem titkolt céllal, hogy felkeltsék a történelem és az adott téma iránti tudásvágyat a fiatalokban.
A játékra jelentkező három iskola – a Szabó Gyula Alapiskola, a Szent János Alapiskola és a Vámbéry Ármin Alapiskola – tanulói a hét feladat során bizonyságát adták történelmi ismereteik mellett kreativitásukról, játékos előadóképességükről.
A. Szabó László, a zsűri elnöke szerint zsűritársaival, Karaffa Attilával és Nagy Attilával együtt örömmel nyugtázták, hogy a fiatalokat érdekli városunk történelme, valamint megköszönte a pedagógusoknak azt a magas szintű munkát, amellyel a diákokat felkészítették.
A vetélkedő végéig holtversenyben álltak a második és harmadik helyezett csapatok, majd az utolsó feladványt követően alakult ki a végleges sorrend.
Első helyen így a Szabó Gyula Alapiskola, másodikként a Szent János Alapiskola, harmadikként pedig a Vámbéry Ármin Alapiskola csapata végzett.
Felvételeink a vetélkedőn készültek.
Ezt már olvasta?
Mystery Skype – egy jópofa játékra hívják a dunaszerdahelyi iskolák osztályait a győriek
Az idei tanévben Győr újra elindítja a „Találd ki, hol...