Back to top

Látogatás a Nemzetközi Űrkiállításon

Publikálva: 2016, február 17 - 12:01
A Szabó Gyula 21 Szakközépiskola diákjai február 16-án egy rendkívül érdekes bemutató és kiállítás részesei lehettek Budapesten a Millenáris Park területén megrendezésre került Nemzetközi Űrkiállításon.

Az emberiséget már ősidők óta foglalkoztatja a kérdés, milyen a minket körülvevő világ, a bolygók, a csillagok, és hogyan lehetne eljutni hozzájuk.

A kiállításon diákjaink megismerkedhettek a NASA és az emberiség csillagközi kalandjainak teljes történetével: kezdve a korai álmodozóktól, akik elsőként építették meg saját rakétájukat, az eseménydús XX. századon át, középpontban a Holdra szállásért folytatott űrversennyel, egészen a naprendszer határának feltérképezéséig.

Testközelből szemügyre vehették, megtapinthatták pl. a NASA küldetései során használt szkafandereket, a begyűjtött holdkőzeteket, az eredeti holdjárót, valamint a rakéták és űrkapszulák mását. Videofelvételek, archív tévéfelvételek meséltek arról, miként vált a nagy utazás lehetségessé, és hogyan fejlődik azóta is az űrkutatás.

A diákok megtapasztalhatták az asztronauták elképesztő életét - mekkora bátorság és elhatározás kell ahhoz, hogy helyt tudjanak állni a különleges körülmények között -, mikor beülhettek egy űrhajó pilótafülkéjébe vagy beléphettek a MIR űrállomásra.

A kiállítás mindannyiukat rádöbbentette, hogy az emberiség teljes tudástárának a koronáját jelenti az űrkutatás megvalósulása. Sok-sok apró és nagyobb találmány az élet minden területéről, sok-sok szakember munkájának eredménye az, hogy az ember elhagyhatja a Földet, és elindulhat a távolabbi égitestek felfedezése felé.

Magyarics Mónika

Ezt már olvasta?

Cookies