A Wincott People személyzet ügynökség nem rég végzett felmérésének eredményeiből kiderült, hogy minden negyedik alkalmazott szeretne munkahelyet váltani a közeljövőben. További negyede a megkérdezetteknek nem zárja ki ennek a lehetőségét.
„Amikor a munkapiacon egyaránt kevés a szakképzett és a képesítés nélküli munkaerő, a fluktuáció veszélyes lehet az egyes vállalatok részére, de lehetőséget is rejt magában. A cégek könnyen elveszíthetik a képzett munkaerőt, viszont könnyebben találhatnak is új munkaerőt az egyes vállalatok, amennyiben hajlandóak előnyös anyagi és egyéb feltételeket biztosítani a leendő alkalmazottaknak" állapította meg Adrian Suchárek, az ügynökség igazgatója.
A munkahely megváltoztatását elsősorban a 35 év alatti fiatalok latolgatják, akiket mindenekelőtt a jobb anyagi feltételek vonzanak, mutat rá a felmérés eredménye. Az idősebb generáció ellenkezőleg, nehezen változtat munkahelyet, a nyugdíj előtt előnyben részesítik a stabilitást és a kiszámíthatóságot.
Az új munkahely kiválasztása során a megkérdezettek több mint egy harmada a munkavégzés alapján dönt, miszerint az új munka mennyire illik be az érdeklődéskörébe. A döntésben az is fontos szerepet játszik, hogy mennyi időt tudnak a munka mellett a családjukkal tölteni. Az emberek előnyben részesítik azokat a cégeket, amelyek lakhelyük közelében találhatók, vagy az otthonukból végezhető munkát kínálnak.
Érdekes módon az anyagi juttatások, szabadság ideje, szolgálati autó, pénzügyi bónuszok az értékrend alsó részébe kerültek.
Az, hogy a pénz nem minden, igazolja a munkaidőhöz fűződő elképzelés is, azért, hogy meghatározott időben véget érjen a munkaidejük, a megkérdezettek 5 - 10 százalékkal kevesebb bérrel is beérnék. Az is kiderült az adatokból, hogy hazánkban a választ adók 40 százaléka fogadna el kevesebb bért a szabad délután fejébe.
„Az alkalmazottak egyre hangsúlyosabban követelik, hogy a munkájuk ne keveredjen a magánélettel. Értékelik, ha a munkaadó segít nekik a szállás és a munkahelyre való közlekedés megoldásában" – mondta el Suchánek.
Forrás: gazdasag.sk