Back to top

Legyőzni saját határainkat

Publikálva: 2018, augusztus 22 - 15:40
A mindennapokban egy-egy kedves szóval vagy mosollyal fogadják az üzletbe betérő vásárlókat, de a nyár elején a legedzettebb férfiak számára is óriási kihívást jelentő akadálypályával is megküzdöttek. Az első Spartanos kalandjukról mesélt nekünk Csaplár Júlia és Penczinger Renáta.

Ahogy megtudjuk, minden egy crossfit edzésen kezdődött, amelyet tavaly kezdett el a két barátnő látogatni. Ott hallottak először a Spartan Raceről, s rögtön megtetszett nekik a kihívásokkal teli akadályverseny, amelyre Antal Ádámmal, edzőjükkel kezdtek el felkészülni.

„Korábban nem volt versenytapasztalatunk és Ádám biztatott bennünket, hogy meg tudjuk csinálni. Hasznos ötletekkel látott el, hogy mire számíthatunk és a crossfites edzések megfelelő alapot jelentettek számunkra” – mondja el Júlia, akitől azt is megtudom, néhányszor futni is kimentek, de az edzőtermi heti 2-3 edzés jelentette az alapot a nyári viadal előtt.

Július 9-én Várgesztesen várt rájuk az első spartanos viadal, amely közel 20 kilométeres táv volt. Ez az ún.Spartam Super, amely a középtáv. A Sprint versenynél nagyobb a távolság és több az akadály, és mint ilyen, a Super az állóképességet, a kitartást és a harcos szellemet is egyaránt próbára teszi. A 13 kilométernél hosszabb Super során több, mint 25 jellegzetes spártai akadállyal találkozhatnak a versenyzők, miközben a terep egyre nehezedik.

A Tatabánya közelében található pályán azután a négyhónapos edzés eredményét kellett kamatoztatni a hölgyeknek. „A tapasztaltabb versenyzők is azt mondták, ez volt a legnehezebb versenyünk, a táv és a szombati verseny előtti eső is további kihívást jelentett” – emeli ki Renáta.

A pályán lévő akadályok leginkább a karok és lábak komoly edzettségét igényelik, de lelki erőre van persze különösen szükség. A hölgyek dunaszerdahelyi csapatát Tánczos Vágó Klaudia és Pálos Sándor egészítette ki a várgesztesi Spartan Superen, amelyre összesen kilencezren neveztek.

Természetesen nem volt problémamentes a 19,2 kilométeres távolság megtétele, Renáta már nem érezte a táv felétől a lábát, Júlia azt hitte eltörött az ujja, de biztatta és segítette, hogy célba érjenek. Végül sikerült, Sándor barátjuk komoly sérüléseket szenvedett, de ő se adta fel. Leginkább erről szól a Spartan, hogy a fizikai és lelki felkészültséget tesztelje és segít túllépni saját határainkon.

A feladás gondolata többször is ott van a versenyzőkben, de látva a társakat és az összetartást, a fájdalmak ellenére is tovább küzdöttek. „Nagyon kedvesek voltak a magyar versenyzők, amikor látták, hogy nem tudunk tovább menni, rögtön a segítségünkre siettek, kérdezték, fájdalomcsillapítóval vagy más módon tudnak-e segíteni” – árulja el Júlia, aki barátnőjével egyetért abban, hogy hatalmas élmény volt számukra a Spartan Race.

Másnap az üzletben már a versenyt teljesítők pólójában fogadták a vásárlókat, s egy hónappal később már a következő kihívást tervezgetik. Az ejtőernyős tandemugrást is szeretnék kipróbálni, de Júlia előtte szeptember elsején a Valčianska Dolinában a rövidebb, spartan sprint távot szeretné teljesíteni. Addig a Cornisland CrossGymben készülnek mindketten, igaz Renáta ezúttal csak szurkolni fog a szlovákiai megmérettetésen, de jövőre ő is szeretné újra próbára tenni magát egy hasonló versenyen.

 

Ezt már olvasta?

Címkék: Spartan Race
Cookies