Jelenlegi hely

Hengereltek a tanév végén a Vámbéry Ármin Alapiskola atlétái

Ezt már olvasta?

Publikálva: 2019, június 27 - 17:17 | Oktatás
Az alapiskolák járási bajnokságán a Vámbéry Ármin Alapiskola diákjai lehengerelték a konkurenciát és érmek sokaságát szerezték.
Hengereltek a tanév végén a Vámbéry Ármin Alapiskola atlétái

Kálmán Miklós tornatanárként már évtizedek óta diákok ezreivel szerettette meg a sportot városunkban, s nem ért egyet azon állításokkal, hogy a mai kor gyermekei rosszabb állapotban lennének mint akár 10-20 évvel ezelőtt az iskolák padjait koptató társaik. Rögtön hozzá is teszi, minden a családi háttértől függ, mert azok a fiatalok, akik esetében odahaza is fontos a mozgás, egyértelműen előnyben vannak.

"Nagyon jó a teherbírásuk" - teszi hozzá a tanár úr, aki viszont azt sem felejti el megemlíteni, hogy óriási különbségek vannak az egyes diákok közt éppen amiatt, hogy vannak jócskán olyanok is, akiknél a szülők nem helyeznek hangsúlyt a mozgásra, s ez a tornaórákon is meglátszik.

Az elmúlt hetekben lezajlott bajnokságok során beérett az egész éves munka a fiatalokkal, akik az órákon kívül is edzettek, s bíznak abban, hogy a jövő tanévben még több lehetőségük lesz a fejlődésre. 

Atlétika, járási alapiskolai bajnokságok

                             2019. május 20. - június 12.                                                                       

1. – 3. Évfolyam:          Lányok:                                             Fiúk:

300m:       1. Adiaba Bondoa Berill    3.B

Kislabda:   1. Szunyog Réka                3.B          3. Domonkos Zsolt    3.C

Távolugrás: 1. Adiaba Bondoa Berill 3.B          3. Kováč Benedek     3.B

3. – 5. Évfolyam:

50 m:     1. Sztranyovszky Lara Zoé    6.C          2. Fekete Bercel       4. B

300m:     1. Uszkay Leila  5.C

Távolugrás: 1.Sztranyovszky Lara Zoé 6.C

Kislabda: 1. Somogyi Borsika Lili          4. C

                 2. Kiss Rebeka                         4. C

5. – 7. Évfolyam:

60 m: 1. Sztranyovszky Lara Zoé     6. C

            3. Sztranyovszky Karin Leia  7.B

600 m: 1. Uszkay Leila                       5. C

4 x 60 m: 1.VAI (Heller L, Sztranyovszky K, Sztranyovszky L, Uszkay L)

                                 7.C              7.B                          6.C                     5.C

Kislabda: 2. Heller Laura  7. C

Távolugrás: 3. Sztranyovszky Lara Zoé  6.C   

Magasugrás:                                                           2. Hervay Erik    7.C

7. – 9. Évfolyam:

60 m: 1. Vodnyanszká Renáta 7,61      9.A

300 m: 3. Sidó Linda   47,67                   7.B

800 m: 1. Szabó Réka  2:45,42               9.A

                                             1000 m:    1. Horváth Dominik 3:12,43     9.A

4 x 60 m: 1. VAI(Sidó L, Szabó R, Hrapka S,Vodnyanszká R) 33,03

Kislabda: 1. Hrapka Sára      54 m          9.B

                  3. Sidó Linda         52 m          7.B

Távolugrás: 1. Vodnyanszká Renáta  548 cm   9.A

Magasugrás: 3. Szabó Réka    130 cm     9.A

Súlylökés: 3. Kucsera Rebeka  8,96         9.A

Csapatverseny: 1. Vámbéry            816 pont ( Vodnyanszká R., Szabó R, Hrapka S, Sidó L, Kucsera R, Kiss E, Sztranyovszky K. L, Márkus B, Lednecká B, Hegedűs R.)

A Vámbéry Ármin Alapiskola  17 első 4 második és 8 harmadik helyezéssel a járási döntőkön a legsikeresebb iskola lett.

----------------------------

Atlétika, járási alapiskolai bajnokság

                     7. – 9. Évfolyam,  Jilemnický AI, 2019. június 3.

                              Lányok:                                      Fiúk:

60m 

   1. Vodnyanszká Renáta,VAI  7,61      1. Kosár Levente M, Alist    7,17

   2.  Domonkos Tímea,Szarva  7,96       2. Dorák Fábián, Nyárasd   7,25   

   3. Nagy Szilvia,  Kóczán          7,98       3. Psotka Tomáš, JIL            7,26

300m

  1. Nagy Szilvia, Kóczán   45,69        1. Lukács Tamás, Alist        40,84
  2. Bátky Jázmin, AMA     46,16        2. Dorák Fábián, Nyárasd  41,36 
  3. Sidó Linda, VAI            47,67       3. Hollósi Adrián, Som        42,29

800m

  1. Szabó Réka, VAI             2:45,42 
  2. Alföldy Anna, Szabó      2:56,41
  3. Tóth Noémi, Felsőpat.  2:57,08

1000m

  1. Horváth Dominik, VAI         3:12,43
  2. Kožiak Simon Ján, Szarva     3:13,21
  3. Kovács Krisztián, Nyárasd    3:14,81

4 x 60m

  1. VAI                33,03                               1. Nyárasd          29,95  
  2. Kóczán          34,65                               2. AMA                31,37
  3. AMA              35,26                               3. JIL                     31,53            

Kislabda

  1. Hrapka Sára, VAI      54 m        1. Méhes Patrik, Várkony 66,70 m
  2. Volner Chiara, JIL     52,20m     2.Flašík Peter Pat, JIL        63,20 m
  3. Sidó Linda,      VAI     52 m        3.Psotka Tomáš, JIL           60,60 m

Távolugrás

  1. Vodnyanszká Ren,VAI 548cm   1. Flašík Peter Pat, JIL      544 cm
  2. Tési Evelin, AMA          491cm    2. Nagy Attila, Nyárasd,   538 cm
  3. Bátky Jázmin, AMA     478 cm   3. Kosár Levente M. Alist, 536 cm

Magasugrás

  1. Tési Evelin, AMA     150 cm        1. Füssy Szilárd, AMA       160 cm
  2. Banka Zsófia, AMA 150 cm         1. Nagy Attila,Nyárasd,   160 cm
  3. Szabó Réka, VAI      130 cm        2. Švec Marek, JIL             160 cm

3. Vass Virág, Kóczán    130 cm       3. Csölle Gábor, Nyárasd 155 cm

Súlylökés

  1. Csonka Vanessa, AMA  9,74m    1. Méry Dominik, Kócz.  11,55 m
  2. Révész Evelin, Kóczán   9,27 m   2. Kotrba Kristóf, JIL       10,87 m
  3. Kucsera Rebeka, VAI    8,96 m    3.Nagy Zsolt, Nyárasd   10,53 m

Csapatverseny

  1. VAI                          816 pont         1. Nyárasd             801   pont            
  2. AMA                        806  pont        2. AMA                  751   pont
  3. Kóczán                    724   pont       3. Kóczán              698    pont

A Vámbéry Ármin Alapiskola 7 első és 4 harmadik helyezéssel a járási döntőn a legsikeresebb iskola lett.