„Öt-tíz oltócsoportot szeretnénk felállítani, amelyek folyamatosan oltani fognak. A fenntartótól függetlenül, a szociális intézményekben kezdjük a munkát”
– jelentette be Viskupič. Az egészségügyi szakemberek a Pfizer/Biontech vakcinával fognak oltani. A kísérleti program a nagyszombati Preventíva klinika felügyelete alatt zajlik. Peter Bakič, az intézmény ügyvezető igazgatója elmondta, olyan mentősök és orvosok lesznek a mobil oltócsoportok tagjai, akiknek már van tapasztalatuk ezen a téren. Teljesen felszerelt mentőautóval fognak közlekedni.
„Egy csapat öt-tíz embert tud beoltani naponta”
– tájékoztatott Viskupič. Ha a kísérleti szakasz után lesz érdeklődés a szolgáltatás iránt, és elegendő vakcina is lesz, a megye vezetése arra számít, hogy más szolgáltatókkal együttműködve folytathatják ezt a munkát. Az orvos szerint az a legfontosabb, hogy a szociális intézmények minden lakója megkapja a védőoltást.
Lucia Šmidovičová, az egészségügyi részleg igazgatója hozzátette, a megye szorosan együttműködik a körzeti orvosokkal.
„Arra fogjuk kérni őket, állítsák össze azoknak a mozgásképtelen betegeknek a listáját, akiknek az egészségi állapota lehetővé teszi, hogy megkapják az oltást” – mondta. Hozzátette, a megye már felvette ez ügyben a kapcsolatot az orvosokkal, és készek segíteni.
Viskupič a polgármestereket is arra kérte, állítsák össze az oltás iránt érdeklődő, mozgásképtelen lakosok listáját.
„A polgármesterek nagyon sokat segíthetnek ebben a munkában” – mondta Viskupič. A marginalizálódott közösségek tagjainak oltásával kapcsolatban az egészségügyi minisztérium döntésére vár a megye. „Készen akarunk állni, mire megkapjuk az összes szükséges engedélyt” – tette hozzá Viskupič.
TASR | ma7
Ezt már olvasta?
Kiszámolható a Szociális Biztosító honlapján, mekkora lesz januártól a nyugdíj
A Szociális Biztosító (SP) honlapján levő számológéppel...
A háztartások fellélegezhetnek, 2025-ben nem változik a gáz és távfűtés ára
Változatlan marad – a 2023-as árszinten rögzül – jövőre a...