
Mit is jelent valójában a tér fogalma, és hogy képzeljük el azt a mindennapokban? Nos, ha térre gondolunk, általában egy tágas helyre asszociálunk, melyet házak vesznek körül, és középütt valamilyen nagy személyiség szobra áll.
A mi esetünkben a tér közepén egy park található, mégpedig egy a Millennium évében kialakított park, ahová Erzsébet királyné halálakor ültettek egy szomorúfűzfát, majd az ő tiszteletére a park körüli teret Erzsébet térnek nevezték el. Bizonyára sokan most hallanak először erről a történetről, és azonnal megelevenedik előttük a magyar nemzetet nagy becsben tartó Sisi királyné alakja, és a békebeli Monarchia kora. Így aztán ha legközelebb arra járnak, talán már teljesen más színben látják Dunaszerdahely városának eme nemes szegletét.
Nagyjából keleti irányból a kultúrház előtti park határolja, míg északról az egykori Járási Nemzeti Bizottság épülete, valamint a Duna szálló, egészen a rózsaligeti lakótelep széléig.
A nyolcvanas évek elején még a kultúrház előtti park sem létezett a mai formájában, a tér ezen oldalán is házak voltak, melyek később lebontásra kerültek. A térkő helyett akkor még apró vágottkővel felszórt terepet találnánk itt, egy mandalaszerű virágágyással, valamint egy órával.
A folytatás a Klikkout oldalán olvasható el!