A szerző, akivel a múzeum munkatársa, Nyáry István beszélgetett, már a bemutató elején jelezte, hogy a szemelvényeket, listákat, jegyzőkönyvrészleteket, káderanyagokat, dokumentumokat, térképeket és vázlatokat bemutató munkája egy néhány éven belül megjelenő nagyobb, a második világháborút követő korszakot feltáró várostörténeti kötet „mellékterméke”, felgyülemlett forrásanyaga, amelyet mindenképpen külön kiadványban szeretett volna megjelentetni.
Sokak számára rossz hír, hogy a kötet már nem is kapható, hiszen csupán száz példányban jelent meg – a bemutatón ennek utolsó 7–8 (!) példányát megszerezhették meg a szemfülések...
A beszélgetés során a hallgatóság az átfogó várostörténeti kutatásról tudott meg számos érdekességet, betekintve ezáltal az írásos forrásanyag mögé, de számos más fontos, Dunaszerdahely múltját érintő kérdést is körbejártak. Így többek között szó esett a város egykori politikai elitjéről, a múlt eltörlésének lépéseiről, a lakáspolitikáról vagy Dunaszerdahely erőltetett urbanizációjáról is.
A kiadvány bemutatóján részt vett városunk polgármestere, dr. Hájos Zoltán, valamint Karaffa Attila alpolgármester is.
A múzeumi estek sorozat következő eseménye június 24-én, 17 órától Nagy Attila helytörténésznek a Sárga kastély történetét összefoglaló előadása lesz.
(na)
Ezt már olvasta?
Méry Beáta vízre írt jelei a Csallóközi Múzeumban
Szobrok, képek, szőttesek – mint „Vízre írt jelek“. Méry...
Megszállt múlt, megszállt hétköznapok – kommunista hálózatok Magyarországon és Csehszlovákiában
Itt az MCC új előadása: spiclik, besúgók és társutasok...