Az augusztus végéig esedékes felmérés után meghatározzák, hol van hiány pedagógusokból és a gyerekek létszámának arányában hol, mekkora hozzáépítésekre lesz szükség az óvodaépületeknél.
Mindez szükséges ahhoz, hogy megvalósulhasson a gyerekek iskoláskor előtti kötelező beiskoláztatása, amely a törvény értelmében 2021. január 1-jével lép életbe.
„Mérlegeljük, hogy a törvény érvénybe lépését tovább csúsztatjuk, avagy ragaszkodunk az eredeti törvényhatározathoz. Gondolom, hogy megbirkózunk a feladattal”– nyilatkozta a tárca vezetője.
Szlovákia a következő hét év során az Európai Uniótól 44 milliárd eurót kap. Branislav Gröhling szerint az oktatásügyre előirányzott támogatás összege 3 milliárd euró körül mozog.
„Ebből az összegből fedeznénk az óvodák fejlesztését, bővítését, kiépítését, hogy valamennyi iskolaköteles gyerek számára biztosíthassuk az iskoláskor előtti beiskolázást” – jegyezte meg a miniszter azzal, hogy ezt a kort fokozatosan csökkenteni kívánják, azaz biztosítani szeretnék a kisebb gyerekek részére is az óvodai elhelyezés lehetőségét.
Az Európai Uniótól származó pénzeket az oktatásügyi tárca továbbá az alapiskolák felújítására, a pedagógusok bérének emelésére, a főiskolai oktatás nemzetközi szintre való emelésére akarja felhasználni.
(Felvidék.ma)