Idén húsvétkor indultak a felújítási munkálatok, amelyek a nyári szünetben be is fejeződtek, így kedden délben, vagyis az első tanévi ebédet már a modern étkezdében fogyaszthatják el az iskolai diákjai.
A megújult konyha és étkező viszont nem csupán ezen iskola diákjait fogja szolgálni, ahogy arról Hájos Zoltán polgármester az átadás alkalmával is beszélt. A városvezető részleteiben bemutatta, hogyan jutottak el a mai napig. Tudatában voltak annak, hogy a város által működtetett öt iskola és kilenc óvodában szükséges a konyhák felújítása, de arra is hamarabb fény derült, ezek külön-külön történő felújítása hatalmas költségeket vonna maga után.
Ezt követően nyilvános egyeztetés következett, s miután a képviselők is megnézték a központosított városi rendszerben működő étkeztetés csehországi gyakorlatát, úgy döntöttek, azt a lehetőséget választják, hogy központi konyhák és ételkiadók létesülnek. Hájos hangsúlyozta, mindezen javaslatot párthovatartozástól függetlenül támogatták a képviselők, amiért köszönetet mondott a polgármester.
Mindezek után elkezdődhetett a rendszer kialakítása, amelyet a GASTRO DS vállalat folytat. Ennek két ügyvezetője van, Horváth Zoltán alpolgármester és Sebök Pál városi képviselő, akik munkáját a polgármester külön kiemelte, hiszen tevékenységüket nagy odafigyeléssel végzik, méghozzá társadalmi munkában.
A központosított rendszer kialakításának első állomása volt a tavasszal kezdődött felújítás a Szabó Gyula Alapiskola konyhájában, amely a nyári szünetben fejeződött be. Ennek tanévi részében természetesen biztosítva volt a diákok étkeztetése, az elsó tagozatos diákoknak helybe szállították az ebédet, a felső tagozatosok pedig a szomszédos középiskolában fogyaszthatták el azt.
Ma viszont már ebben az új étkezdében várta őket a menü, ami marhahúslevel és húsos spagetti reszelt sajttal volt. A megnyitón a polgármester azt is elmondta, a beruházás több mint 800 ezer eurót igényelt, ebből volt fedezve a konyha teljes átépítése és modernizációja, egyúttal a modern ipari konyhagépek vásárlása is.
A beruházások tehát csak elkezdődtek, a folytatásban további konyhák és ételkiadók felújítása van tervben, s ezek befejezése után a Szabó Gyula Alapiskola már nem "csak" napi 400 ebédet fog főzni a saját diákjai részére, hanem akár 1000 ebédet, amelyek az ételkiadókon keresztül jutnak el majd a diákokhoz. A beruházások segítségével pedig az ételek elkészítésenk módja is hatékonyabbá válik, továbbá a szülők hozzájárulását is majd csökkenteni tudja a város.
A meghívott vendégek maguk is kipróbálhatták milyen minőségű étel készül az új iskolakonyhában.