Stúdióvendégeink azt hangsúlyozták, hogy az idei tanév a visszaállás éve volt. Kiss László, a dunaszerdahelyi Magyar Tanítási Nyelvű Magángimnázium igazgatója szerint nehéz volt az újrakezdés, hiszen tavaly huzamosabb ideig zárva voltak az oktatási intézmények.
Észrevettük, hogy lassabban mennek a dolgok. Az a tananyag mennyiség, amelyet a múlt évben gond nélkül át tudtunk venni, most csúszott egy kicsit. - mondta.
A járványidőszak feladta a leckét mind a pedagógusoknak mind a diákoknak, hiszen ha éppen jelenléti oktatás volt, akkor is különféle szabályokat kellett betartani.
Nagy Árpád, a dunaszerdahelyi Szabó Gyula Alapiskola igazgatója szerint voltak olyan rendeletek, amelyeket szinte lehetetlen volt betartani.
Sok esetben nem volt összhangban az a rendelet, amelyet az iskolaügyi minisztérium adott ki azzal, amit az egészségügyi minisztérium, tehát az ember csak lavírozott, hogy mihez tartsa magát. - hangsúlyozta az igazgató.
Vajda Angelika a dunaszerdahelyi Közös Igazgatású Szakközépiskola igazgatója úgy véli, hogy a szakmai gyakorlatok terén kellő mennyiségű gyakorlással és kitartással be lehet hozni a járvány időszakában felhalmozott lemaradásokat, ám hangsúlyozta, hogy iskolájuk igyekezte a lehető leghatékonyabban felzárkóztatni a diákokat az idei tanévben.
A szociális kommunikáció és a kapcsolat az, amelyet újra kell építeni, én legalábbis ebben a tanévben azt vettem észre, hogy sokkal nehezebb kommunikálni a diákokkal és sokkal visszahúzódóbbak lettek. - hangsúlyozta az igazgatónő.
ma7 / Patócs Diana
Ezt már olvasta?
Mystery Skype – egy jópofa játékra hívják a dunaszerdahelyi iskolák osztályait a győriek
Az idei tanévben Győr újra elindítja a „Találd ki, hol...
Aranyat érnek az orvosi piócák - egészségügyis diáklány országos sikere
November 13-14-én tizenkilencedik alkalommal szervezte...