Vágsellye a következő kupaellenfél

Publikálva: 2024, szeptember 30 - 22:10
A Slovnaft Cup 4. fordulójában a III. ligás Vágsellye otthonában lép pályára a DAC.

A Szlovák labdarúgó-szövetség ma sorsolta a hazai kupasorozat, a Slovnaft Cup 4. fordulójának párosításait. A többi élvonalbeli csapattal együtt a DAC is kiemelt volt, és a nyolcaddöntőbe való bejutásért a III. liga Nyugati csoportjának jelenlegi ötödik helyezettjével, az FK Slovan Duslo Vágsellye (Šaľa) együttesével csap össze.

A vegyi üzemet képviselő vágsellyeiek már három ellenfelet búcsúztattak a szlovák kupában, mindhárom esetben idegenben léptek pályára: fokozatosan az ŠK Sopornya (Šoporňa, IV. liga, 3:2), a TJ Slavoj Bélaház (Boleráz, IV. liga, 2:1), majd az ŠK Nagysurány (Šurany, V. liga 1:0) otthonában diadalmaskodtak.

Ami a két klub közös múltját illeti, van mire emlékezni. A II. ligában 1998 és 2013 között összesen 13 találkozót játszottunk egymás ellen, a mérleg a mi szempontunkból 4-4-5. A Szlovák Kupában az elmúlt 40 évben háromszor csaptunk össze – legutóbb 2006 augusztusában, amikor a Duslo 5:2-re nyert saját otthonában. Két évvel korábban ugyanott 1:1-es döntetlen született, tizenegyesekkel kaptunk ki, de 1989 őszén a DAC 2:0-ra nyert az ellenfél stadionjában. Utóbbi esetben a DAC az I., míg a Vágsellye a II. vonalban szerepelt; 2004-ben és 2006-ban mindkét csapat második ligás volt.

A 4. forduló hivatalos játéknapja október 16., szerda 15:30 óra – a verseny ezen fázisában a DAC vendégcsapatként lép pályára. Arról, hogy valóban ezen a napon rendezik-e majd az összecsapást, később születik döntés.

A Slovnaft Cup versenykiírása szerint egészen a negyeddöntőkig egy mérkőzésen dől el a továbbjutó kiléte. Döntetlen eredmény esetén nincs hosszabbítás, hanem rögtön a tizenegyespárbaj következik.