
A márciusi adattal (5,19%) összehasonlítva a munkanélküliség aránya 1,38 százalékponttal, az egy évvel korábbi adattal összevetve 1,67 százalékponttal nőtt. Mindez a Munka-, Szociális és Családügyi Központ legfrissebb adataiból derül ki.
Az álláskeresők száma az év negyedik hónapjának végén elérte a 180 756 főt. Számuk az egy hónappal ezelőtti adattal összehasonlítva 37 763 fővel, az egy évvel korábbi adattal összevetve pedig 45 966 fővel emelkedett, ami 34,10%-os növekedést jelent.
Az összes álláskeresővel számoló regisztrált munkanélküliségi ráta áprilisban elérte a 7,43%-ot. Az egy hónappal korábbi adattal összehasonlítva ez az érték 1,22 százalékponttal, az egy évvel korábbi adathoz képest pedig 1,38 százalékponttal nőtt.
forrás: Ma7.sk
Ezt már olvasta?
A holokauszt nem csak a zsidó nép tragédiája volt
Június 14-én, vasárnap délelőtt a holokauszt áldozataira...
Ünnepi szentmisére várják a híveket Szakál László atya jubileuma alkalmából
Ma délután hálaadó ünnepre várják a híveket: 2026. június...