
A programon tiszteletét tette a város vezetése, Hájos Zoltán polgármester, Puha György és Karaffa Attila alpolgármesterek, Horony Ákos kormánybiztos, Nagy Darina hivatalvezető, Bozay Krisztián katolikus esperes, Zsidó János esperes és Görözdi Zsolt református esperes is, valamint több önkormányzati képviselő és intézményvezető.
A megjelenteket Hájos Zoltán polgármester köszöntötte.
„Fontos mérföldkő városunk életében a 770 éves jubileum, és ennek keretében zajlik ez a mai rendezvény is. Szeretném megköszönni a Sikabony Polgári Társulás minden szervezőjének, hogy rendületlenül szervezik Sikabony városrész kulturális életét. Hasonlóképpen a Bíró Márton Polgári Társulásnak is, hogy a mai napot méltó módon megszervezték”
– fogalmazott a polgármester, aki egyben invitált minden megjelentet a városi díjak átadására is.
Puha György alpolgármester, Sikabony városrész képviselője is szólt a szép számú megjelent vendéghez.
„Ennek a 770 évnek Sikabony is a része, konkrétan 1960-tól, amikor Dunaszerdahelyhez csatolták, és mondhatjuk, hogy valójában ennek a hozzákapcsolásnak, csatolásnak köszönheti Dunaszerdahely, hogy városi rangra emelték”
– jelezte az alpolgármester.
A sikabonyi címerben, mont mondta az alpolgármester, az oroszlán „az erőt, az önbizalmat, az elszántságot jelképezi, éppúgy, ami ma is jellemző a sikabonyiakra, ma is jellemző a Sikabony Polgári Társulásra. (…) A már tizenöt éve közösségformáló, összetartó, kohéziós erejük is egyre inkább csak nő.”
S hogy mi is ennek a sikernek a titka?
„Úgy mondanám, nem is titka van, hanem inkább receptje, konkrétan a munka, a munka, a munka és a kemény munka részükről. De ez sem elég, kell hozzá az összefogás és a kitartás. Ez a hajtómotorja az egész csapatnak” – összegezte Puha György.
Fodor Mihály, a szervező Sikabony Polgári Társulás elnöke is elmondta ünnepi gondolatait.
„Ünnepeljük ma Dunaszerdahelyt, és ünnepeljük ma a sikabonyiakat is. Többszáz év távlatával a hátunk mögött elmondhatjuk: itt vagyunk, a szülőföld – a megkapott anyaföld – ma is szeretettel hív és vár, magához ölel.
Ez a gondolat, a közösségért való munkálkodás vezérelt bennünket akkor is, amikor a Sikabonyi esteket megálmodtuk.
Hiszen van mindig mondanivalónk egymásnak, van mindig mondanivalónk a közösségnek. És tudjuk azt is, hogy az ünnep csupán önmagában is felemelő – elég az, hogy összejövünk, meghallhatjuk egymást, beszélgetünk. Együtt vagyunk” – jelezte a főszervező.
A programben aztán Vajda Barnabás történész tartott nagy sikerrel előadást Sikabonyi gazdák és hősök címmel.
Történelmi összefoglalójában az 1945 utáni korszak gazdasági és társadalmi összefüggéseit elemezte, s mutatott rá számos érdekes részletre, pillanatra az akkor még különálló Sikabony község mindennapjaiból.
A programot végül pohárköszöntő és ünnepi fogadás zárta.
Az est háziasszonya Tilajcík Edit volt, a program kulturális részében Vida Barbara és Füri Adrián párosa énekelt, illetve Puha Brenda és Kovács Kincső, a Kodály Zoltán Alapiskola tanulói léptek fel.
A szervezők köszönetet mondtak Dunszerdahely Város Önkormányzatának és a Gastro DS városi cégnek a támogatásért, illetve megköszönték a Közös Igazgatású Szakközépiskola – Szabó Gyula 21 tanulóinak a felszolgálásban nyújtott segítséget.
(nagy)
Ezt már olvasta?

Költészet napi versfal-avató a Nosztalgia pubban
Költészet napi versfalat avattak a dunaszerdahelyi...

„Folytatódik a munka, a város kiemelt programjainak a szervezése teljes embert kíván”
Takács Tímea neve a kultúrában mozgók számára jól ismert,...