„Az online média térhódítása által mindenki számára bárhol és bármikor elérhetővé vált a mainstream kultúra, aminek következménye az elmagányosodás és olyan másodkézből szerzett tapasztalás, amely már nem a valóságot tükrözi, hanem egy másik személy által módosított manipulatív tartalmat. Fontos, hogy a fiatalok ésszüleik tudatosan foglalkozzanak ezek alaposabb megismerésével, a streaming szolgáltatók, gyártók, kultúrateremtők jellemzőivel, a vizualitás és az érzelmi tartalmak pszichológiai hátterével és a mindennapi értékrendünkre és gondolkodásunkra gyakorolt hatásával”
– foglalható össze az MCC Média Iskola kutatójának mondanivalója.
Balatoni Mónika könnyed, ám szakmailag megalapozott, izgalmas előadása arra mutatott rá, valójában milyen módszereket is alkalmaznak a streemingszolgáltatók, hogy manipuláljanak bennünket, illetve miképp lehet ezeket elkerülni, vagy valamelyest mérsékelni.
Az érdeklődők megtudhatták még többek között azt is, hogy a generációs problémák (szülő és gyermek között például) is finomíthatóak, ha megismernünk a másik világát, a másik narratíváját, és aszerint, abban igyekszünk kommunikálni, nem pedig a mi nézőpontunkat ütköztetjük az övével.
Az MCC dunaszerdahelyi előadásai még novemberben folytatódnak: 23-án 17.30-tól Hahner Péter: Ki ölte meg Kennedyt? Hatvanéves a nagy rejtély címmel tart beszámolót, majd november 28-án 17.30-tól vitaest keretében Gubík László, Ravasz Ábel és Sullivan Ferenc igyekszik megválaszolni a kérdést: Merre tovább magyar fiatalok?
(dszi)
Ezt már olvasta?
Munkálatok a Komárom-Pozsony vasútvonalon november 28-án
Vonatpótló autóbuszok szállítják az utasokat november 28...