Hogy milyen további lehetőségek vannak nálunk, illetve Magyarországon ezt kutatta egy Interreg-es projekt keretén belül a Szlovákiai Magyar Közgazdász Társaság és a győri Arrabonus Vállalkozásfejlesztési Közhasznú Egyesület, illetve a Vág-Duna-Ipoly Regionális Társulás is.
A projekt keretében egy olyan kétnyelvű kézikönyvet, szociális gazdasági útmutatót dolgoztak ki, amely tartalmazza a szociális gazdaság vállalkozói tevékenységére vonatkozó releváns információkat, a szabályozási háttértől a finanszírozás vagy a marketing kérdéséig. A kézikönyv mellett 4 darab üzleti terv mintát készítettek elő a falusi turizmus, a kézműipar és háztáji kisipar, a mezőgazdaság és a mezőgazdaságra épülő helyi termékek, valamint az építőipar vonatkozásában, amelyek kiindulásul szolgálhatnak mindazok számára, akik szociális vállalkozás indítását tervezik.
„Szociális gazdaság” címmel valósítja meg közös, SKHU/WETA/1901/4.1/336 azonosítószámú projektjét a Szlovákiai Magyar Közgazdász Társaság és a győri Arrabonus Vállalkozásfejlesztési Közhasznú Egyesület. A projekt célja, hogy a szociális gazdaság széles területét tárja fel nemcsak a szociális vállalkozás területén tevékenykedő szervezetek, vállalatok, önkormányzatok számára, hanem bemutassa az abban rejlő potenciált minden érdeklődőnek. A projektben közreműködik a Vág-Duna-Ipoly Regionális Társulás is. A projekt az Interreg V-A Szlovákia – Magyarország Együttműködési Program Kisprojekt Alap keretében valósul meg, az Európai Regionális Fejlesztési Alap társfinanszírozásával. A támogatás összege 43.451,78 euró. Jelen sajtóközlemény tartalma nem feltétlenül tükrözi az Európai Unió hivatalos álláspontját.
(PR)