Színvonalas küzdelmek zajlottak

Publikálva: 2016, március 21 - 10:52
Idén ismét Ekelen rendezte meg a Seishin Karate Klub a Nyílt Szlovák bajnokság Nemzetközi Kyokushin Karate versenyt 5 ország részvételével (Csehország, Lengyelország, Horvátország, Magyarország, és Szlovákia). A verseny március 19-én szombaton, negyedik alkalommal került megrendezésre amely egyben a IV. Polgármester Kupa is volt. Szép számú versenyző gyűlt össze a verseny alkalmából, amire összesen 337 fő nevezett, ebből 228 fő haladó, és 109 kezdő kategóriában 27 klubból.

A verseny szokásosan délelőtt  kezdődött az ünnepélyes bevonulással, és megnyitóval, ahol a polgármester asszony Fekete Iveta köszöntötte a megjelent versenyzőket, nézőket és klubvezetőket, és megköszönte  Markovics Jánosnak (Seishin Karate Klub vezetőjének) hogy megszervezte ezt a nagyszabású rendezvényt. Továbbá Szabó József a sportbizotság elnöke is köszöntötte a jelenlévőket. Majd Markovics János köszönetet mondott  Fekete Ivetának, hogy töretlenül támogatja a rendezvény létrejöttét. Ezután Kis Gita, az Energy klub Komárom képviseletében ajándékot adott át a klub válogatott versenyzőinek: Hupian Kristínának, Markovics Ádámnak, Trenčík Nikolasnak, Lovász Miklósnak (Keszegfalváról) Kovács Kata Zsófiának (Ekecsről) Cserepes Zoltának (Nemesócsáról) Rózsa Annának, Fodor Gergőnek és Kósa Tamásnak (Dunaszerdahelyről) Jakab Adriennek, és Domonkos Istvánnak (Csallóközaranyosról).

A megnyitó után 3 tatamin indultak a küzdelemek 9-től 14 éves korig. Itt emelném ki Szabó Andrást Ekelről, aki az első két küzdelmét bíróival nyerte, majd a döntőt pedig wazarival, igy ismét szlovák bajnok lett. Vígh Lara Nagymegyerről mindkét küzdelmét fejrúgásokkal nyerte így megérdemelten lett első. A kezdőknél kiválóan küzdöttek Süli Károly, Miklós Noémi, Borbély Barnabás, Vargha Balázs.

Majd ebéd után következtek az Ifjúsági, Junior, és Felnőtt küzdelmek. Markovics Ádám Keszegfalváról az Ifjúsági nehézsúlyban az első küzdelmét K.O.-val nyerte horvát ellenfelével szemben. A második küzdelmében klubtársával Szabó Bálinttal küzdött ahol két wazarival jutott tovább. Majd a döntőben magyar ellenfelével szemben, aki 40 kg-mal volt nehezebb szintén két wazarival győzött, így ismét szlovák bajnoki címet szerzett. Vígh Vivien Ekecsről az első küzdelmét wazarival nyerte szépen betartva az előre megbeszélt taktikát. Sajnos a döntőben alul maradt a nála 20 kg-mal nehezebb ellenfelével szemben, így második lett.

A gyerekek is nagyon lelkesen küzdöttek. Színvonalas küzdelmeket láthatunk, külön dicséret illeti az edzőket a felkészítésért. Összesen 62 kategóriában hirdettek győztest, ebből 28 kezdő, és 34 haladó. A Seishin Karate Klubból  16 fő tudott felállni a dobogó legfelső fokára.