Szerdán 16 órától Bellus-DAC kupameccs

Publikálva: 2018, szeptember 25 - 19:05
A Slovnaft Cup legjobb 32 csapata közé való bejutást a harmadik ligás TJ KOVO Bellus otthonában harcolhatjuk ki. A Bellus-DAC kupamérkőzés szerdán 16:00 órakor kezdődik.

A 2014/15-ös szezontól a Slovnaft Cup küzdelmeibe a regionális bajnokságban szereplő csapatok is bekapcsolódnak, míg a két legmagasabb osztály résztvevői a második körben csatlakoznak. A DAC azóta háromszor a negyeddöntőben, egyszer pedig az elődöntőben vérzett el.

A kupa jelenlegi évadját csapatunk a harmadik ligás Puhó elleni 5:2-es idegenbeli győzelemmel kezdte (gólszerzők: Šatka 2, Davis 11m, Almási, Ljubičić). A következő ellenfelünk szintén ugyanabból a bajnokságból érkezik, ráadásul csak pár kilométerre található Puhótól.

TJ KOVO Bellus, amely a III. liga Nyugati csoportjának nem teljes táblázatán 4-2-0-s mérleggel és 13:1-es gólaránnyal a harmadik helyen áll, immár két akadályt vett sikeresen a kupában. Mindkét alkalommal 2:0-s győzelmet arattak – mindkettőt egy V. ligás ellenfél otthonában. Az 1. fordulóban A Slovan Boronást (Brvnište), a másodikban pedig a Manín Podmanint (Podmanín) búcsúztatták Dušan Kramlík védencei.

A hatezer lakosú, a puhói járásban található Bellus Szlovákia ötödik legnépesebb községe. A TJ KOVO együttese 1951-ben alakult, és legnagyobb sikere a 2016 tavaszi feljutásuk a harmadik ligába. Itt töltötték az előző két idényt is – újoncként a hetedik, az előző idényben pedig a tizenötödik helyen végeztek. A gárdában több, élvonalbeli múlttal rendelkező futballista is szerepel. A Bellus keretének a DAC egykori utánpótlás-játékosa, Timotej Janček is a tagja.

Nem a holnapi lesz a két csapat első egymás elleni mérkőzése. Két éve, a kupasorozat 2. fordulójában Szarka Ákos találatával 1:0 arányban győztünk Belluson.

A Slovnaft Cup versenykiírása szerint egészen a negyeddöntőig egy mérkőzésen dől el a továbbjutó kiléte. Döntetlen esetén nincs hosszabbítás, rögtön a tizenegyespárbaj következik. A holnapi párharc továbbjutója a III. liga Keleti csoportjában szereplő MFK Varannóval találkozik a 4. fordulóban. Ha a DAC lép tovább, akkor már a következő kedden, október 2-án utazunk Varannóba.

A Slovnaft Cup harmadik fordulójának TJ KOVO Bellus-FC DAC 1904 összecsapása holnap 16:00 órakor kezdődik, játékvezetők Sedlár - Hancko, Budáč.