Szentgyörgy – DAC 1:6 (1:1)

Publikálva: 2016, szeptember 14 - 18:41
Fölényes győzelmet aratott a DAC a Slovnaft Cup harmadik fordulójában. Csapatunk hat gólt szerezve fektette két vállra második ligás ellenfelét, és jutott tovább a legjobb 32 közé. A meccsen végig a sárga-kék játékosok akarata érvényesült. Az eredmény a hazaiak számára akár hízelgő is lehet, hiszen a gólok mellett egyszer a kapufát, kétszer pedig a felső lécet is eltaláltuk. Közel 14 éve nem rúgtunk hat gólt egy mérkőzésen.

A döntetlennel végződött hétvégi fordulót követően a kupában kellett ma helyt állniuk játékosainknak. Az aranyosmaróti összecsapáshoz képest Németh Krisztián vezetőedző két helyen változtatott a kezdőcsapaton: Szarka helyett Šabalát, Štepanovský helyett pedig Vidát küldte pályára. Az első öt percben nem diktáltak nagy iramot a játékosok, majd jött a 7. perc, amikor szinte a semmiből megszerezték a vezetést a hazaiak. Gašparovič buktatását (Tofiloski volt az elkövető) a játékvezető szabálytalannak ítélte, s mivel mindez a büntetőterületen belül történt, a fehér pontra mutatott. A megítélt tizenegyest Doležaj magabiztosan értékesítette – 1:0. Rövid időn belül akár két góllal is vezethettek volna a piros mezesek. Benest hagytuk teljesen szabadon a jobb szélen, aki szinte az alapvonalig nyargalt a labdával, melyet a centerre váró Gašparovičhoz passzolt. Tofiloskinak ezúttal bravúrra volt szüksége a mentéshez. Ezt követően fokozatosan magunkhoz ragadtuk az irányítást, és a 20. percben össze is jött az egyenlítés. Egy Sarrnak szánt labdába a hazai Hulák ért bele szerencsétlenül, s a saját hálójába juttatta azt – 1:1. Az egyenlítés követően egyértelművé vált fölényünk a pályán, Sarr, Vida és Šabala révén több ígéretes gólhelyzetet is kialakítottunk, Sarr buktatásáért talán tizenegyes is járt volna, de nem sikerült előnyhöz jutnunk.

A második félidőre két új játékossal futottunk ki a pályára. A kapuba Slávik állt be a sérült Tofiloski helyére, a középpályán pedig Polievka váltotta Ljubicicet. A játék ott folytatódott, ahol az első 45 percet követően abbamaradt, sorra dolgoztuk ki az ígéretes helyzeteket. A vezetést Sarr szerezte meg csapatunk számára, aki a felső lécről elé pottyanó labdát juttatta a hazai hálóba – 1:2. A harmadik gólunk büntetőből született, melyet Pačinda értékesített – 1:3. Negyedszerre Huk volt eredményes sárga-kék szerelésben. A védőnk Pačinda kapu elé ívelt szabadrúgásába tette bele gólt érően a fejét – 1:4. A hajrá perceiben ismét Sarr villogott, előbb akcióból, Polievka remek előkészítését követően – 1:5, majd büntetőt rúgva rezegtette meg belülről a hazai hálót – 1:6. A gólokon kívül több kapura tartó lövésünk is volt a második játékrészben, így ezúttal az eredménnyel és a mutatott játékkal is elégedettek lehetünk.

A mérkőzés elején bekapott gyors gól nem ijesztette meg csapatunkat. A 20. percben kiegyenlítettünk, s noha az első félidőben még nem sikerült megfordítanunk az eredményt, a másodikban már teljesen ellenfelünk fölé kerekedtünk, és ötször is betaláltuk a kapujukba. Sarr mesterhármast szerzett, a csapat pedig továbbjutott. Ötnél több gólt legutóbb 2002 őszén rúgtunk tétmérkőzésen, akkor a második ligában vertük megy egy bajnoki találkozón 7:2-re a homonnaiakat. A negyedik forduló sorsolását szeptember 19-én, hétfőn tartják, ekkor tudjuk meg, ki lesz a következő ellenfelünk a kupában. Ha a ma mutatott teljesítményünket át tudjuk menteni a szombati bajnoki fordulóra, akkor végre összejöhet a szezonbeli első győzelmünk a zólyombrézóiak ellen. A mérkőzést ismét a szenci stadionban rendezik 19 órakor.

Forrás: fcdac.sk