A szerzőt Karaffa Attila alpolgármester, a Pázmaneum Polgári Társulás elnöke köszöntötte, elmondva a bemutatón megjelenteknek, hogy a kiadvány gróf Széchenyi István életművét, de annak hatásait, valamint halálának körülményeit részletezi, majd átadta a szót a szerzőnek, Tarics Péternek, aki magát az izgalmas, mintegy 400 oldalas A mi Széchenyink című vaskos művet ismertette először.
Tarics körbejárva Széchenyi életművét, bemutatójában leginkább a gróf halálának a körülményeit elemezte, rámutatva, hogy noha a hivatalos verzió az öngyilkosság, s ez rögzült leginkább a köztudatban, az igazság az volt, hogy Széchenyi 1860. április 8-án hajnalban politikai gyilkosság áldozata lett.
Mindezt kétségbevonhatatlan bizonyítékokkal, kriminalisztikai módszerekkel, a kriminológia és a büntetőjog tudományos eszközeivel igyekszik a szerző alátámasztani.
A könyvet rendkívül gazdag kép-, kordokumentum, térkép- és kollázsalbum színesíti, illetve a könyvben megtalálható a szerző Széchenyi Istvánról írt egyfelvonásos drámája, amelyet 2011 szeptemberében nagy sikerrel mutattak be a Felvidéken is.
Tarics másik kötete, a Magyarként, rendületlenül nemzeti kultúrkincseinkről szól, így többek között a Szent Koronáról, a Himnuszról, a Bánk bánról vagy a székely–magyar rovásírásról, de több olyan magyar történelmi személyiség is megjelenik a köteben, akit vagy közvetlenül is ismert Tarics (így pl. Jókai Anna, Chrudinák Alajos, Sütő András, Sinkovits Imre, Simándy József), vagy magyarságformáló tevékenységük okán tart nagyra (gróf Széchenyi István, Jókai Mór, Mindszenty József bíboros, vitéz nagybányai Horthy Miklós, gróf Esterházy János, Gróf Czegei Wass Albert, Latinovits Zoltán).
A kiadványokat a könyvbemutatón kedvezményesen lehetett megvásárolni.
(nagy)
Ezt már olvasta?
A XV. Ipolyi Arnold Népmesemondó Verseny felhívása, 2025
A Csemadok Területi Választmánya Dunaszerdahely, a...