Szarka gólja döntött

Publikálva: 2016, augusztus 16 - 19:05
Egy gólos győzelmet aratott a DAC a Slovnaft Cup 2. fordulójában a harmadik ligás Beluša otthonában. A mérkőzés egyetlen találatát Szarka Ákos szerezte.

Nem hozott látványos futballt az első félidő, többet birtokolta a labdát a DAC, helyzetbe viszont nem tudott kerülni. Az első komoly helyzet az 52. percben érkezett, de Pačinda átadása után Szarka mellé lőtt. Két perccel később viszont megszületett a vezető találat, Vida beadása után Szarka fejelt a hálóba – 0:1. A gól után egyértelműen a DAC játszott fölényben, de több helyzetet is elpuskázott. Több találat végül nem esett, így Szarka góljával győzött és továbbjutott a DAC. A 3. fordulóban a második ligás pozsonyi Szentgyörgy – Sv. Jur lesz a sárga-kékek ellenfele, a hivatalos játéknap pedig szeptember 14.

TJ Kovo Beluša – FC DAC 0:1 (0:0)
Gólszerző: Szarka (54.)
Sárga lapok: Jurga (41.), Kršák (45.) ill. Kwin (31.), Huk. (50.)
DAC: Tofiloski – Szépe (Brašeň, 46.), Kwin, HUk, Štepanovský – Vida, Ljubicic, Nagy P. (Simon Pambou, 61.), Pačinda – Szarka, Polievka (Šabala, 83.)

Forrás: sportolunk.sk