Az ismert képzőművész maga is textilművészetet, divat- és textiltervezést tanult a Pozsonyi Képzőművészeti Főiskolán, sikeres ruhakölteményei a világ több pontján igazolják tehetségét, ugyanakkor képzőművészeti, festészeti vénát is örökölt, amiről a dunaszerdahelyi közönség a közelmúltban a Kortárs Magyar Galériában látható Vadvirágok című tárlatán is megbizonyosodhatott.
Az ezer szállal kötődő művészeti vonatkozásokról szólt a vetítéssel egybekötött előadás, mely a múlt század divatjának nagy tervezőit, azok munkásságát mutatta be. De szó esett a művészetek egymásra hatásáról is; legyen ókori építészetről, vagy modernkori festészetről, fotókról, illusztrációkról, vagy éppen színházról. A divat nagyágyúit: Paul Poiret-től Mariano Fortuny y Madrazon, Sonia Delaunay-n, Elsa Schiaparellin, Madame Grèsen, Gabrielle „Coco” Chanelen, Yves Saint-Laurent-en keresztül Jean-Paul Gaultier-ig bemutatva, alkotásaik meghatározó jellemvonásait kiemelve azok időtállóságáról is szólt a lelkes előadás, melynek
konklúziója mi más lehetett volna, mint a művészet és a divat közti kapcsolatvilág fontossága, azok összefonódása, egymásra hatása.
A Művészet mindenkinek! Előadások a kortárs képzőművészetről – közérthetően. című előadássorozat harmadik, idei záró előadásán is érdekes téma kerül terítékre - mégpedig szó szerint! Cs. Tóth János: Étel és ital a képzőművészet történetében című előadását november 27-én, hétfőn 18.00 órától láthatja a Vermes-villa közönsége.
Szöveg és kép: Rózsár Vince
Ezt már olvasta?
Jövő héten lesz a Samaria Klezmer Band lemezbemutató koncertje
A Dunaszerdahelyi Zsidó Hitközség és a Csallóközi Múzeum...
Lebbenő szoknyák, dobbanó csizmák – 70 éves lett a Csallóközi
December 14-én, szombat este ünnepelte a Csallóközi...