Púhón kezdjük a hazai kupasorozatot

Publikálva: 2018, július 31 - 07:50
A DAC a 2. fordulóban kapcsolódik be a Slovnaft Cup küzdelmeibe, ahol a III. ligás Púhó lesz az ellenfelünk.

Jubileumi, 50. évadjához érkezett a honi kupasorozat. A Slovnaft Cup 2018/19-es idényébe rekordnak számító 236 csapat adta be a jelentkezését. A két legfelsőbb bajnokság képviselői a második játéknapon kapcsolódnak be a küzdelmekben.

A sorsolás értelmében a DAC a III. liga nyugati csoportjában szereplő MŠK Púchov (Púhó) otthonában lép pályára a 2. fordulóban. A hivatalos szétírás szerint a találkozót jövő szerdán, 2018. augusztus 8-án 17:00 órától rendezik. Eduard Pagáč védencei tegnap a IV. ligás Prečín otthonában elért 1:0-ás győzelemmel jutottak a 2. fordulóba. A púhóiak egyébként a harmadik vonal legutóbbi idényében a kilencedik helyen zártak.

Természetesen, amennyiben a DAC csütörtökön Minszkben kiharcolja az Európa-liga 3. selejtezőkörébe való továbbjutást, aminek köszönhetően rögtön egy héttel később a Zenit Szentpétervárral mérkőzne, a púhói összecsapást későbbre halasztanák.

A Szlovák kupa szabályai szerint a negyeddöntőig egy mérkőzésen dől el a továbbjutás. Döntetlen esetén nincs hosszabbítás, rögtön a büntetőpárbaj következik.