
Az eddigi 500 euró helyett mindössze 50 eurót kell fizetni az Környezetvédelmi Alapnak. Az intézkedés a hulladékgazdálkodási törvény módosításával valósult meg.
A kedvezményes időszak 2026. január 14-ig tart, és egyfajta „általános kegyelmet” biztosít az érintetteknek.
A cél az, hogy segítsenek azoknak, akik járműveiket évekkel ezelőtt leadták, de azokat nem jelentették ki hivatalosan. Különösen az idősek és a szociálisan hátrányos helyzetűek számára jelent könnyítést a módosítás.
A döntés nemcsak az állampolgárokat segíti, hanem csökkenti a hivatalokra nehezedő adminisztrációs terheket is. Egyben elősegíti a gépjármű-nyilvántartás pontosítását és átláthatóbbá tételét.
-dszi-
Ezt már olvasta?
Fokozott tűzveszélyt hirdettek a Dunaszerdahelyi járásban
A Dunaszerdahelyi Járási Tűzoltó- és Mentőszolgálati...
Tovább csökken a vízhozam, felelős vízhasználatra kérik a lakosságot
A Nyugat-szlovákiai Vízművek Rt. (Západoslovenská...