
Amit az adóelőlegről tudni érdemes
A 19%-os adóelőleget nem kell megfizetniük azoknak a diákoknak, akik érvényesítik a jövedelemadó-alap adómentes részét. Ehhez egy nyilatkozatot kell aláírniuk a munkáltatónál, amit csak egyetlen munkáltató felé lehet egyszerre érvényesíteni. Ha a havi adóköteles jövedelem nem haladja meg a 479,48 eurót, az adóelőleg fizetése elkerülhető.
Kell adóbevallást benyújtani?
Amennyiben a diák éves jövedelme nem éri el a 2876,90 eurót, nincs kötelezettsége adóbevallást benyújtani. Ha azonban a munkáltató év közben mégis vont le adóelőleget, akkor a diák kérheti az év végi adóelszámolást, vagy önként is benyújthat bevallást, hogy visszaigényelhesse a levont összeget.
Ha külföldön végzi tevékenységét
Külföldi munkavégzés esetén általában annak az országnak kell adózni, amelyben a munkát ténylegesen végzik. Ilyenkor Szlovákiában nem keletkezik adófizetési kötelezettség, de érdemes utánanézni az adott országgal kötött kettős adóztatás elkerülését szolgáló egyezménynek.
A pénzügyi hatóság azt tanácsolja, hogy a diákok előre tájékozódjanak, mert a megfelelő beállításokkal nemcsak pénzt, hanem későbbi kellemetlenségeket is megspórolhatnak.
openiazoch.sk, -dszi-
Ezt már olvasta?

Fokozott tűzveszélyre figyelmeztet a tűzoltóság az aratási időszakban
A Tűzoltóság és Mentőszolgálat Dunaszerdahelyi Járási...