A pályázat amellett, hogy a szárnyaikat bontogató tehetségeknek szeretett volna lehetőséget nyújtani, nem rejtett célja volt, hogy az érkezett műveket könyv formájában is megjelentethessék.
A 44 beérkezett alkotásból Ibolya Ildikó lektorálásával született meg az az irodalmi gyűjtemény, mellyel Babits Mihály előtt tisztelegtek.
A felsőtagozatos diákok írásai a természet szeretetéről, a Covid-19-járvány alatti karantén megéléséről (Bezárva, mégis szabadon szárnyalva) és szabadon választott témákról szóltak -. tudtuk meg a a rendezvény vezetőjétől, Láng Ingridtől.
„Ebben az évben negyvennégy ifjú betűvető alkotását sikerült megjelentetnünk azzal a reményteli bizakodással, hogy jövőbeli felhívásaink majd egyre több tollforgató fülébe jutnak el, és következő gyűjteményeinket új alkotásokkal bővíthetjük majd. E tevékenység támogatására évek óta különböző támogatásokat kértünk, de sikertelenül - paradox módon most a Csallóközi Népművelési Központ megtakarított költségvetéséből sikerült megszerveznünk“ - mondta el Láng Ingrid.
Az irodalmi gyűjtemény bemutatója, mely egyben elemző szakmai szeminárium is volt, a Csallóközi Múzeum kiállítótermében került megrendezésre, Hodossy Gyula író közreműködésével.
Hodossy Gyula, a Szlovákiai Magyar Írók Társaságának elnöke örömét fejezte ki, hogy a tehetséggondozás ilyen jeles példájával találkozott. Mint mondta, manapság nehezebb a fiatal írópalánták helyzete, mint régen volt, ezért is nevezte dicséretesnek ezt a kezdeményezést, amely lehetőséget nyújt a szárnyaikat bontogató fiataloknak a megjelenésre.
-rovin-
Ezt már olvasta?
Csill & Dance Táncstúdió – Bemutatkoznak a Csaplárkult csoportjai
Új sorozatunkban a Csaplár Benedek Városi Művelődési...
Megszállt múlt, megszállt hétköznapok – kommunista hálózatok Magyarországon és Csehszlovákiában
Itt az MCC új előadása: spiclik, besúgók és társutasok...