A portál a lakosságnak és az önkormányzatoknak is segítséget jelent, és tisztább képet ad a helyzetről, az ÚMS szerint ugyanis nem elegendő közölni a járási adatokat.
„Előfordulhat, hogy egy járási székhelyen jók az adatok, de a környező kis falvakban alacsony az átoltottság. Ez pedig torzítja az egész járás adatait és félrevezető képet ad a helyzetről” - közölte a városok uniója a TASR-rel.
Ha az egyes települések adatai is rendelkezésre állnak, a polgármesterek jobban fel tudják mérni a helyzetet és a teendőket. „Célzottan lehet szervezni az oltást, a mobil oltócsapatok munkáját és így tovább” - tette hozzá a szövetség, azzal, hogy ezek az információk ugyanolyan fontosak a lakosság számára is. „Ha például nyaralni indulunk, megnézhetjük, melyik településen mekkora az átoltottság, és ez alapján viselkedhetünk, amikor a helyiekkel érintkezünk, jobban fel tudjuk mérni a kockázatot. Ezek kulcsfontosságú információk a harmadik hullám előtt” - állítja az ÚMS.
A portál létrehozását a besztercebányai megyei önkormányzat szorgalmazta és először csak ott működött, később bővítették ki az országos adatokkal, együttműködve az ALVARIA nyilvános adatok polgári társulás platformjával. Az adatokat folyamatosan frissítik az egészségügyi minisztérium elemzőintézetének adatai alapján.
Az interaktív térkép elérhető a Szlovákiai Városok Uniója honlapján.
ma7.sk / TASR
Ezt már olvasta?
A csalók is kihasználják a mesterséges intelligencia adta lehetőségeket - VIDEÓ
Az internetes csalók új módszerekkel próbálkoznak.
Dunaszerdahely város 2025/1. sz. Pályázati felhívása pénzügyi támogatás iránti kérelem benyújtására a „Közhasznú szolgáltatások, általános közhasznú célok és közhasznú célok támogatása 2025” program keretében
Dunaszerdahely Város pályázati felhívást tesz közzé a...