
„Elsősorban arra kérünk minden éritett regisztráltat, ne érkezzenek sokkal korábban az oltásra, hogy ne alakuljanak ki sorok, ne legyen feleslegesen hosszú a várakozás” –
jelezte Berényi József, a Nagyszombat Megyei Önkormányzat alelnöke.
Tőle megtudtuk azt is, hogy szombaton és vasárnap is 1500–1500 hatvan év feletti személyt fognak beoltani az AstraZeneca vakcinájával.
„Az oltásnak ugyanaz a menete most is, mint az elmúlt hétvégén. A regisztráció nem a megyén keresztül zajlik, hanem az egészségügyi minisztérium honlapján keresztül lehet bejelentkezni”
– fogalmazott a megyei alelnök. Az előző hétvégétől eltérően azomban már magyar feliratok is várni fogják az érkezőket.
Mint Berényi Józseftől megtudtuk, a múlt hétvégéhez hasonlóan holnap és holnapután is segíteni fognak az egészségügyi szakközépiskola pedagógusai és diákjai, valamint önkéntes egészségügyiek is, de a megye részéről érkeznek egészségügyi szakemberek az oltásra.
(na)
Ezt már olvasta?
Vasárnap időszakos útlezárások a Tour de Kukkonia 2026 kerékpárverseny miatt
Június 14-én, vasárnap rendezik meg a Tour de Kukkonia...
A munkáltatóknak június végéig van határidejük a nyugdíjbiztosítási nyilvántartási lapok benyújtására a 2025. december 31-ig tartó időszakra vonatkozóan
A Szociális Biztosító emlékezteti azokat a legfeljebb 50...