
Ján Mikas Peter Pellegrini és Igor Matovič főtanácsadója volt, amikor a koronavírus-járvány betört az országba. Az ő tanácsainak köszönhetően vezették be a szigorú óvintézkedéseket, ezért is alakult kedvezően a járványhelyzet Szlovákiában.
Mikas elmondása szerint a biztonsági intézkedések enyhítésével növeltük a kockázatát, hogy a fertőzöttek száma emelkedjen. A tisztifőorvos úgy gondolja, a második hullám erőssége az emberek hozzáállásától is fog függeni, azonban elkerülhetetlen lesz annak a betörése.
Mikas nem tanácsolja a külföldön való nyaralást, de ha valaki mégis úgy dönt, akkor lehetőleg olyan helyeket látogasson, ahol kevés az ember, illetve a biztonságos országok látogatását tartja célszerűnek.
A járványügyi szakemberek továbbra is figyelemmel kísérik a helyzet alakulását. Mikas a morva-sziléziai régiót tartja problémásnak, de Prága környéke sem a legbiztonságosabb.
Mikas elmondása szerint Szlovákia legyőzte az első hullámot,
a második hullám pedig csak ősszel érkezik, de azért lesz veszélyes, mert más betegségek is megjelenhetnek, mint például az influenza és egyéb bakteriális és vírusos fertőzések.
ma7.sk
Ezt már olvasta?

Vállalkozók figyelem! Készüljünk együtt a dunaszerdahelyi U21-es labdarúgó Európa-bajnokságra
Dunaszerdahely városa a nyáron a reflektorfénybe kerül,...

Megerősítik és összehangolják az ellenőrzéseket a száj- és körömfájás miatt
A központi válságstáb döntése alapján a szlovák...