Nagyselmecre utazik a DAC

Publikálva: 2016, szeptember 19 - 13:40
A Szlovák Labdarúgó-szövetség illetékesei ma kisorsolták a Slovnaft Cup 4. fordulójának párosításait, valamint a kupasorozat teljes menetrendjét a döntőig. A DAC a legjobb 32 között a III. ligás TJ Družstevník Liptovská Štiavnica otthonában lép pályára.

A Rózsahegy melletti Nagyselmec együttese a III. liga közép-szlovákiai csoportjában szerepel, ahol nyolc forduló után az utolsó előtti, 15. helyen áll. A csapatban egy volt DAC-játékos, Peter Hoferica is szerepel. A Slovnaft Cup aktuális idényében már három mérkőzésen van túl Štefan Mojský együttese. A nyitófordulóban 3:0 arányban nyert az V. ligás FK Slovan Žabokreky otthonában (góllövők Ivan Callo tizenegyesből, Peter Mahút és Ján Mihálik), a 2. fordulóban az FK Pokrok Krompachy pályáján győzött 5:2-re (góllövők Peter Mahút 2, Ján Mihálik, Tomáš Dzuriak tizenegyesből, Richard Šípka), legutóbb pedig a szintén III. ligás Lőcsén 1:1-es döntetlen után (góllövő Tibor Svetlák) tizenegyespárbajban diadalmaskodott.

A DAC a 2. fordulóban kapcsolódott be a sorozatba: előbb a harmadik ligás Bellus otthonában győztünk (1:0, góllövő Szarka), a múlt héten pedig a II. ligás Szentgyörgy csapatát vertük, szintén idegenben (6:1, góllövők Sarr 3, Pačinda, Huk, öngól).

A Slovnaft Cup szétírása szerint a 4. forduló hivatalos játéknapja szeptember 28.

Továbbjutásunk esetén az októberi novemberi 5. fordulóban (nyolcaddöntő) a Nové Mesto nad Váhom-Trnava párharc győztesét fogadjuk hazai pályán. A tavaszi negyeddöntőben a Malženice-Prešov és Tisovec-Poprad ág legjobbjával mérkőzhetünk (itt abban az esetben lennénk pályaválasztók, ha az ellenfél I. vagy II. ligás csapat lenne).