„A művészet béke” című műsorukkal az anyanyelvi identitás megőrzésére és a sokféle kulturális hatás közötti egyensúly megtartására helyezték a hangsúlyt.
Az előadás kiemelt része volt Jókai Mór emlékezetének ápolása, aki 200 évvel ezelőtt született Komáromban és cseregyerekként Pozsonyban németül tanult, valamint további számos idegen nyelvet is beszélt, a magyar irodalom legnagyobb prózaírójaként emlegetjük. Nevét nemcsak művei, hanem a gasztronómia is őrzi: a róla elnevezett Jókai bableves történetét az iskola diákjai által készített kisfilm mutatta be.
Pozsony sokszínűségét bizonyították a nemrégiben vetített népszerű Pressburg sorozatból vett bejátszások, és egy időre élettel teli pozsonyi sétatérré alakult az iskola színházterme, köszönhetően a népszerű népdal ihlette táncos előadásnak.
A rendezvény során megemlítették továbbá Brunszvik Terézt is, aki 250 évvel ezelőtt született Pozsonyban, és az első magyarországi óvodák megalapítójaként tartjuk számon.
A zenés-irodalmi műsor csúcspontja kétségkívül a Futni mentem című film Mert az élet szép című betétdalának gitárkísérettel történő előadása volt. A program hagyományos módon a 202 évvel ezelőtt Kölcsey Ferenc által megírt Himnusszal zárult.
-kl-
Ezt már olvasta?
Nemzetközi projektben vett részt a Szabó Gyula Alapiskola
A Tandem nonprofit szervezeten keresztül a...