Már a negyeddöntő a tét

Publikálva: 2018, október 23 - 05:59
A hazai kupasorozat legjobb nyolc csapata közé a Fortuna Liga sereghajtóján át vezet az út. A Slovnaft Cup nyolcaddöntője, a Szenice-DAC mérkőzés kedden 19:00 órakor kezdődik.

A Slovnaft Cup idei kiírásának negyedik találkozóját is idegenben abszolváljuk. A három harmadik ligás együttes után ezúttal egy teljesen más kaliberű gárda vár csapatunkra – a negyeddöntőbe jutásért kedd este a Fortuna Liga erdőháti szereplőjével csapunk össze.

A 2014/15-ös szezon előtt a Szlovák Labdarúgó-szövetség módosította a hazai kupasorozat lebonyolítási módját. A második legrangosabb kupáért azóta a regionális bajnokságok csapatai is harcba szállhatnak, míg a két legmagasabb osztály együttesei a második fordulóban kapcsolódnak be a küzdelmekbe. 2014 ősze óta már 25 párharcot abszolváltunk a szlovák kupában, és mindössze négy alkalommal futballozhattunk hazai pályán! Az említett négy idény alatt egyszer az elődöntő, háromszor pedig a negyeddöntő jelentette a végállomást a DAC-nak.

A jelenlegi kupaévadot Puhóban kezdte a DAC, ahol augusztus 8-án 5:2-s győzelmet arattunk (gólszerzők: Šatka 2, Davis 11m, Almási, Ljubičić). A 3. fordulóban a Bellust ütöttük ki 4:1-gyel (gólszerzők: Bayo 3, Pačinda), legutóbb pedig a Varannót búcsúztattuk, amelynek műfüves borítású otthonában október elején 5:2-s sikert arattunk (gólszerzők: Bayo 2, Kalmár 2, Tretyakov).

A holnapi összecsapás lesz a második a három tétmérkőzésből, amelyeket Hyballa vezetőedző védencei nyolc nap alatt abszolválnak. Az elsőt szombaton sikerrel vettük, hiszen a Zólyombrézó a 2:3-as vereség után üres kézzel és lógó orral távozott a MOL Arénából. A Szenice elleni összecsapást követően a szombati, Nagymihály elleni bajnoki párharccal zárjuk az angol hetünket.

Az erdőhátiak is a 2. fordulóban csatlakoztak a Slovnaft Cup küzdelmeihez. Az ötödik vonalban szereplő Alsóvesztény (Dolné Vestenice) 5:0-s legyőzése és a IV. ligás Galgóc (Hlohovec) kiejtése után legutóbb ismét egy V. ligás gárdát, a Felsődióst (Horné Orešany) búcsúztatták egy kiütéses, 11:0-s győzelemmel.

Szenice elleni legutóbbi mérkőzés óta még egy hónap sem telt el. A Fortuna Liga 10. fordulójában, szeptember 29-én vért izzadva győztünk 2:1-re ellenfelünk otthonában. Kalmár 56. percben lőtt vezetőgóljára a hazai Deretti válaszolt, a három pontot Vida Kristopher találata szállította, amely csak a 86. percben született meg.

A Szenice a DAC egyik leggyakoribb ellenfele a szlovák kupában. Legutóbb a 2014/15-ös szezon elődöntőjében mérkőztünk meg velük. A kétmeccses párharcban mindkét csapat 1:0-s győzelmet aratott odahaza, így a döntős kiléte büntetőpárbajban dőlt el – az idegek harcát végül az erdőhátiak bírták jobban.

2012 őszén rögtön az első fordulóban összekerült a két együttes, és az akkor a második ligában szereplő DAC 1:7-es vereséget szenvedett idegenben.

Az 1991/92-es szezonban jobban ment a szekér: akkor szintén Szenicén vágtunk neki a kupaküzdelmeknek, és a második ligás hazaiaknál elért 2:2 után tizenegyesekkel mi jutottunk tovább.

Öt évvel azelőtt is ez volt a forgatókönyv, amikor is az eddigi egyetlen kupagyőzelmünkhöz vezető utunkat pont Szenicén kezdtük meg. 1986 őszén a büntetőpárbajt egy 1:1-es döntetlen előzte meg.

A Slovnaft Cup ötödik, nyolcaddöntős fordulójának FK Szenice – FC DAC 1904 mérkőzése holnap 19:00 órakor kezdődik, játékvezetők Chmura – Chládek, Jekkel.

A Slovnaft Cup versenykiírása alapján a negyeddöntőig egy mérkőzésen dől el a továbbjutó kiléte. Döntetlen esetén nincs hosszabbítás, egyből a tizenegyespárbaj következik.

A negyeddöntő összecsapásait 2019 márciusában rendezik, és a párosok külön-külön lesznek kisorsolva.

A szurkolói utasításokat és a belépőkről szóló információkat itt olvashatják el.