Ma 16 órakor Szentgyörgy-DAC kupamérkőzés

Publikálva: 2016, szeptember 14 - 08:22
A Slovnaft Cup 2016/17-es idényének második mérkőzésén a második liga újonca, az ŠK Szentgyörgy (Svätý Jur) látja vendégül a DAC-ot. A kupatalálkozó szerdán, 16.00 órakor kezdődik.

A Szentgyörgy és a DAC is a második fordulóban kapcsolódott be az idei évad kupaküzdelmeibe, ahol a másodosztály újonca idegenben a harmadik ligás FC Horses együttesét búcsúztatta (3:1), csapatunk pedig Szarka góljával 1:0-s győzelmet aratott Bellusban (Beluša).

A mai ellenfél nyolc forduló után a nyolcadik helyen áll a második liga nyugati csoportjában, 2-1-5-ös mérleggel és 6:14-es gólaránnyal. Az elmúlt héten a piros-fehérek odahaza 2:0-s vereséget szenvedtek a Besztercebányától. A szentgyörgyiek keretében több, első ligás és külföldi tapasztalatokkal rendelkező futballista is szerepel, köztük a 34 éves csapatkapitány, Stanislav Angelovič és a 35 esztendős Peter Doležaj. A csapat edzője a negyvenéves Stanislav Ďuriš, szintén egykori élvonalbeli labdarúgó.

A Slovnaft Cup szétírása szerint a 3. fordulót egy győztes mérkőzésre játsszák. Döntetlen esetén nincs hosszabbítás, rögtön a büntetőpárbaj következik. A 4. forduló párosítását (2016. szeptember 27-e és 28-a a hivatalos időpont) és az ezt követő, egészen a döntőig tartó ágakat szeptember 19-én hétfőn sorsolják ki újra.

A Slovnaft Cup 3. fordulójában a II. ligás ŠK Svätý Jur otthonában ma 16.00-órakor lépünk pályára, játékvezetők Špaček - Mókoš, Kováč.

A vendégszektoron kívül (D tribün) a hazai klub a C lelátót is lefoglalta a DAC-szurkolók számára (összesen 120 férőhely). Mindkét tribünrész az SNP utca felőli bejárat oldalán található, ahol egyúttal a kijelölt parkoló is lesz (lásd térkép). A mérkőzésre szóló belépőjegy ára 2 euró, nyugdíjasoknak 0,50 euró, a nők és a 15 éven aluli gyerekek számára ingyenes a belépés.