A két amerikai – magyar és lengyel származású – holokauszt-túlélőt az iskolába a Dunaszerdahelyi Zsidó Hitközség részéről Kornfeld Tibor kísérte, ahol őket Kiss László igazgató, Szabó Csilla igazgatóhelyettes és Simon Bea történelemtanár fogadta.
Az előadások, amelyek központi témája a két látogató saját megélt élménye, élettörténete volt, a holokauszt köré fonódott, s mondanivalója lényegében abban fejeződött ki, hogy minden borzalomról azért kell beszélni, hogy soha és senkivel ne történhessen meg újra hasonló.
Gabriella Karin története azért is volt különösen érdekes a tanulók és pedagógusaik számára, mert ő dunaszerdahelyi származású. Mindkét előadás angol nyelven zajlott – az előadókat kellemesen meg is lepte a gimnazisták nyelvi felkészültsége –, a pedagógusoknak nem kellett fordítaniuk a diákok számára.
Végül Kornfeld Tibor megköszönte a fiataloknak, hogy részt vettek az előadásokon, s elmondta, hogy Dunaszerdahelyen is szeretnének létrehozni egy zsidó múzeumot. Mint mondta, már előre is szeretettel hívja és várja a majdani kiállításra és oktatási központba a diákokat, s zárszavában azt az örök érvényű tényt hangsúlyozta a számukra, hogy „aki nem ismeri a saját múltját, az nem ismeri a jövőjét sem”.
Ezt már olvasta?
A szülők csupán 29 százaléka hallott a tanterv megreformálásáról
A lakosság csupán 25 százaléka tud róla, hogy bevezetik a...