A programot Hodossy Gyula, az SZMÍT elnöke nyitotta meg, aki felvezetőjében elmondta, őt magát is számos megkeresés éri, miképp is lehetne az irodalmat, azon belül is a kortárs irodalmat népszerűsíteni egyrészt az iskolákban, másrészt nagyobb olvasóközönséget bevonva a könyvtárakban is.
Egy pozitív példán keresztül mutatta meg, hogy lehetséges mindez – Szerbiában például az oktatási tárca már néhány esztendeje olyan utalványokat ad a diákoknak, amelyet azok a könyvheti vásáron tudna értékesíteni. Így lényegében arra ösztönzik az iskolákat, a pedagógusokat, de a tanulókat is, hogy egyrészt felkeressék, látogassák a könyvheti rendezvénysorozatot Belgrádban, másrészt felpezsdíti maga a kezdeményezés is a könyvpiacot, amely pozitívan reagált az állami segítségre.
Ezt követően szakmai előadásokat hallgathattak meg a megjelent érdeklődők, elsőként Szalai Zsolt költő, kritikus, az Ambroozia folyóirat szerkesztője az Irodalomnépszerűsítés és tehetséggondozás – Ambroozia Alkotópontok Győrben címmel, majd Kocskovics Reczai Lilla marketing referens, a Szinnyei József Könyvtár munkatársa adott elő, SZIKK – betegesen szeretjük a könyveket. A komáromi Szinnyei József Könyvtár Szinnyei Könyvklubjának élete címmel.
Katona Nikolasz költő, a komáromi Selye János egyetem doktorandusza ezt követően az innovativ, dramatikus módszerek felhasználásával rendezett irodalomtanításról szólt, míg Lacza Ilona, a Csallóközi Könyvtár igazgatója pedig a könyvtárul újdonságait mutatta be.
(nagy)
Ezt már olvasta?
A múzeumnak is haladni kell a korral – Nagy Ivánnal beszélgettünk
Dunaszerdahely egyik ikonikus épülete a Sárga kastély....
Jövő héten lesz a Samaria Klezmer Band lemezbemutató koncertje
A Dunaszerdahelyi Zsidó Hitközség és a Csallóközi Múzeum...