Két sikeres karatés hétvége

Publikálva: 2018, október 10 - 07:27
A közelmúlt két hétvégéjén sikeresen vettek részt a Seishin Karate Klub versenyzői magyarországi megméretéseken.

Október első hétvégéjén Siklóson versenyzett három ország 40 sportklubja, több mint 250 résztvevővel. Ennek a versenynek a különlegessége, hogy egyben válogató is a november végén, Budapesten megrendezésre kerülő Európa-bajnokságra. Szlovákiát 6 fő képviselte, közülük ötnek sikerült dobogós helyezést elérnie, ami kiváló eredménynek számít.

Cserepes Zoltán (Nemesócsa) kiválóan küzdött: első küzdelmét ipponnal zárta, a másodikon bíróival győzött, így junior 60 kg-ban az 1. helyen végzett. Pulay Attila (Csallóközaranyos) ifi 70 kg-ban 2. lett, egyben a verseny Legtechnikásabb versenyzője különdíjat is megkapta. Kurcsík Márk ifi 55 kg-ban szerzett 3. helyet, Jakab Adrienn szintén a 3. helyen végzett (mindketten Csallóközaranyos). Markovics Ádám (Keszegfalva) küzdelmei végeztével 2. lett. Mindkét küzdelmét ipponnal zárta, csak a döntőben maradt alul az Európa-bajnokkal szemben. Hájas Kornél (Dunaszerdahely) ifi 75 kg-ban a dicséretes 4. helyen végzett. Mindenkinek kiváló gyakorlási lehetőség volt a siklósi verseny, melyen felmérhették, hol tartanak a felkészülésben az Európa-bajnokságra.

Az ezt megelőző héten a VI. Rakurai kupa elnevezésű nemzetközi karate verseny zajlott Répcelakon 150 indulóval. A Seishin Karate Klub különítménye vasárnap reggel 2 autóval indult útnak a verseny helyszínére. A verseny formagyakorlatokkal kezdődött, majd az ünnepélyes megnyitó után folytatódott a küzdelmekkel. A csapat nagyon jól szerepelt, mindenki kihozta magából a maximumot.

Eredmények:
Markovics Áron - 1. hely (gyerek 2. ff kat.); Holub Dániel - 3. hely (ifjúsági ff kat.); Hausleitner Mercedes - 3. hely (serdülő női kat.); Laboda Réka - 3. hely (ifjúsági női kat.) - mind a négyen Keszegfalvát képviselték; Szilágyi Virág (Ekel) - 3. hely (serdülő női kategória).

Mindenkinek szívből gratulálunk a kiváló eredményekhez. November elején egy megmérettetés vár még a karatékákra, Dunaszerdahelyen a Kovács Kata Zsófia emlékverseny.