Két fronton „támadt” a Seishin Karate Klub

Publikálva: 2021, június 18 - 11:22
Két országban, Lengyelországban és Magyarországon szerepeltek a közelmúltban a Seishin Karate Klub versenyzői.

Lengyelországban, Rzeszowban, a Carpatia Cup 2021 elnevezésű nemzetközi karateversenyen állt rajthoz a klub egyik csapata. A versenyen 6 ország 27 klubjának 230 versenyzője indult.

A klub első indulója, Rakus Ján, szép formagyakorlatokat bemutatva, egészen a döntőig menetelt.

Sárai Csongor katában nem tudott győzni, de küzdelemben igen. Az edzői utasításokat betartva, fejrúgással nyerte első küzdelmét, így bejutott a negyeddöntőbe, ahol azonban jóval rutinosabb ellenfelétől kikapott. Így járt „Janika“ is, aki kifogta a későbbi bajnokot. Ugyanakkor mindketten értékes tapasztalatot gyűjtöttek, ami jól jön a jövőbeli felkészüléskor.

Hupian Kristína, bár kiváló felkészülésen volt túl, nem tudott győzni. Markovics János, a klub vezetője a +35 évesek közt képviselte a klubot.

Összességében négy indulóból hárman dobogóra tudtak állni, ami komoly eredmény egy ilyen színvonalas versenyen.

Eredmények:
Második helyezett:
Rakus Ján  (Keszegfalva)  – U14 kata
Harmadik helyezettek: Sárai Csongor (Keszegfalva)  – U14 -45kg; Markovics János +35 kata
5-8. helyezett: Hupian Kristína  – felnőtt női +65 kg

Várpalotán, Szlovákiából és Magyarországról mintegy 100 versenyző jött össze, itt hat fő képvelte a karateklubot.

A gyors regisztráció után indultak az első erőpróbák. Az íjászat olyannyira jól sikerült, hogy Pulay Attila, a klub versenyzője lett a versenyszám bajnoka. További megméretésként a gyerekek 10 kg-mal végezték a fekve nyomást, az ifjúsági korosztálytól felfelé pedig akkora súllyal, ki mennyit bírt.

A deszkatörést ököllel, kéz éllel és könyökkel kellett végrehajtani, majd futás következett, közbeékelt erőpróbákkal: ugrálókötelezés, hasizom gyakorlat, kettlebell-nyomás, lajhár mászás, kúszás, tapsolós fekvőtámasz, pontkesztyűbe fejrúgás. A dobócsillagos ügyességi próba már a gyönyörű kilátást nyújtó hegytetőn következett, ez volt a futószám fordítópontja.

A hegyről lefelé előbb súlylökés, majd rönk-ugrálás, gólyalábazás következett, utolsó próbatételként pedig 150 méteres dombfutás. Tizenkét kilométert lefutva, ez bizony nem egyszerű feladat!

Az összetett versenyt ennek ellenére a csapat tagjai a tavalyi eredményekhez képest szinte minden számban felülmúlták.

Eredmények:
Első helyezett:
Pulay Attila (Keszegfalva) 7. hely – junior fiú
Második helyezett: Molnár Dominik (Keszegfalva) 6. hely – gyerek 2. fiú
Harmadik helyezett: Cserepes Zoltán (Nemesócsa) - felnőtt ff 4. hely + abszolút kategória 4. hely (37 indulóból); Borbély Barnabás (Dunaszerdahely) 9. hely – serdülő fiú

Akik ezúttal lemaradtak a dobogóról:
Kiss Ádám (Keszegfalva) ifi fiúk. - 4. hely
Bognár Krisztián (Keszegfalva) 6. hely – gyerek 2. fiú

Az összes induló megérdemli a gratulációt, egyrészt az elért eredményekért, másrészt mert teljesítették az embert próbáló versenyt.

A Seishin Karate Klub új tanfolyamot hirdet, amelyre mindenkit szeretettel vár.